Domů / Novinky / Které hudební události letos v létě nepropásnout?
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Které hudební události letos v létě nepropásnout?

Které hudební události letos v létě nepropásnout? - Afrodit.cz    Už máte plány na léto? Neměli byste se zabývat pouze dovolenou, ale také dalším kulturním vyžitím. Také si nedovedete léto představit bez hudebních festivalů? Pak se podívejte na náš přehled těch nejlepších!

Majáles

Datum: květen

Místo: univerzitní města

Období festivalů pomyslně zahajují oblíbené Majálesy. Ty se konají zejména v průběhu května ve všech univerzitních městech a lákají na opravdu bohatý program. Majáles také nabízí tak trochu jinou atmosféru, spojenou s korunováním krále Majálesu a dalším typickým programem. Na Majáles se však můžete vypravit, i pokud nepatříte mezi vysokoškolské studenty, a zahájit festivalovou sezónu opravdu stylově.

Votvírák

Datum: 16.–18. června

Místo: Milovice

Oblíbený multižánrový festival se zaměřuje především na milovníky rocku, popu a hip hopu. Na letišti ve středočeských Milovicích si můžete poslechnout řadu českých i slovenských hvězd, ale nechybí ani doprovodný program.

Colours of Ostrava

Datum: 19.–22. července

Místo: Ostrava – Dolní Vítkovice

Jedinečný areál Dolních Vítkovic tvoří působivou kulisu pro čím dál oblíbenější festival, který nabízí pro každého něco. Zahrnuje totiž všechny možné žánry, zejména rock, pop, jazz, elektronickou hudbu, ale také folk apod.

Hudební festival Český Krumlov

Datum: 14. července – 5. srpna

Místo: Český Krumlov

Tak trochu z jiného soudku je Mezinárodní hudební festival v nádherném prostředí historického Českého Krumlova. Celkem na vás čeká 19 koncertů. Nejdůležitější z nich je operní galakoncert, ale nechybí ani populární žánry.

České hrady

Datum: 14. července – 2. září

Místo: Točník, Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov, Bezděz

Oblíbená festivalová akce v prostorách jedinečných českých hradů nabízí zážitek pro všechny smysly. Těšit se můžete na mnoho hvězd, za zmínku stojí zejména Arakain a Lucie Bílá, Tomáš Klus, No Name, Anna K., Horkýže Slíže, Richard Müller, Olympic, Mandrage, Mig 21, Wohnout, Visací zámek a spousta dalších.

Benátská!

Datum: 27.–30. července

Místo: Liberec

Už pětadvacátý ročník festivalu Benátská! se bude konat v těšné blízkosti Liberce. Pokud tuto část naší země ještě neznáte, můžete cestu na festival spojit také s výletem na Ještěd.

 

Už máte jasno, na které festivaly se letos vypravíte? Pak zbytečně neotálejte a pořiďte si lístky s dostatečným předstihem 

Napsal(a)  Katka Martinová

Katka Martinová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).