Domů / Novinky / 2.díl seriálu JAK SE STARAT O...
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

2.díl seriálu JAK SE STARAT O...

2.díl seriálu JAK SE STARAT O... - Afrodit.cz    JAK SE STARAT O ..TRIČKA, TUNIKY A TÍLKA. Tentokrát se zaměříme na péči o vaše trička, tuniky a tílka. Všichni chceme, aby nám toto oblečení vydrželo co nejdéle. Aby barva nevybledla, případně tričko nezískalo jinou barvu, potisk se neloupal, tílko se nezcvrklo a pod. Existuje pár zásad, které tomu dokážou do jisté míry zamezit.
2.díl seriálu JAK SE STARAT O...
 

A je tady druhý díl seriálu Jak se starat o..

luxusni damske tricko

Zásada číslo 1: Snažte se kupovat kvalitní oblečení

Zásada číslo 2: Perte spolu vždy stejné barvy

I když se vám do toho možná někdy nechce, třídit oblečení na barvy se vám vyplatí. Hlavně když máte úplně nové tričko, uvědomte si, že velice často při prvním praní pouští. Bylo by škoda mít obarvené všechny kusy v pračce.

Zásada číslo 3: Černé, bílé i barevné prádlo má svůj prací prášek

Zda se to možná jako banalita, ale dokud to nevyzkoušíte, nebudete nikdy znát ten rozdíl. Na bílé prádlo používám prášek na bílé prádlo a tílka jsou opravdu svítivě bílá a nezažloutlá. Prášek na černé prádlo zase černou nevyšisuje a prášek na barevné prádlo používám jako univerzální na ostatní barvy. Většinou používám tekutý prací prostředek, ale jen z čistě praktických důvodů - nemůže se mi stát, že se mi v koupelně vysype ;)

Zásada  číslo 4: Tričko s potiskem perte na ruby, na 30°C  a potisk nežehlete

Jednoduché rady pro zachování potisku. Vysoké teploty potisky ničí a také se při praní mohou poškodit. Při žehlení můžete zničit nejen potisk, ale také žehličku. Na ruby můžete prát i tílka a tuniky bez potisku..pro jistotu

Zásada číslo 5: Nepoužívat chemická čistidla a bělidla

Zničíte tím trička, tuniky, tílka ať jsou s potiskem nebo bez!

zásada číslo 6: Rozmyslete, zda je nutné žehlit

Jak se starat o tuniky a tilka

Já osobně celkem nerada žehlím. Jednak proto, že mám na starosti jiné zajímavější činnosti, jednak proto, že se mi to v některých případech zdá naprosto zbytečné a jednak proto, že už jsem si pár hadříků žehlením zničila. Pokud je to možné, jen z pračky prádlo vyndejte, pořádně vyklepejte a nějak šikovně zavěste. Pokud dáváte na slunce, zavěste na ruby, ať vám slunce nevyšisuje barvu.

Vtipný dotaz k zamyšlení na závěr

V těchto dnech, kdy je opravdu horko, se na facebooku objevil pěkný post. Fotka prádla na sušící šňůře kdesi venku. Pod fotkou dotaz: Můžu prádlo, které se má prát na 30°C, pověsit ven na šňůru, kde je 40°C?

Co myslíte vy?

 

Napsal(a)  Eva Bicanová

Eva Bicanová

Mám ráda kulturu, umění, občas maluji.
Hraju badminton a jezdím na kole. ;)
Ráda čtu i píšu, cestuju a fotím.