Domů / Novinky / 3 tipy jak nosit vaše oblíbené šátky a šály
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

3 tipy jak nosit vaše oblíbené šátky a šály

3 tipy jak nosit vaše oblíbené šátky a šály - Afrodit.cz    Podzim se kvapem blíží a my budeme muset sáhnout nejen po teplejším oblečení, ale také hřejivých módních doplňcích. Jistě s námi budete souhlasit, že šálky a šátky jsou naprosto dokonalé prakticky k jakémukoliv outfitu. Jaké barvy budou frčet na podzim a k čemu je kombinovat? Víme, jak na to!
3 tipy jak nosit vaše oblíbené šátky a šály
 

Buďte výjimečná

Máte pocit, že se v nabídce šál a šátků doslova ztrácíte? Pak nezoufejte! není těžké si vybrat ten pravý, navíc zde platí pravidlo, jeden šátek rozhodně nestačí. Naopak si pořiďte více barevných kombinací, abyste jej mohla snadněji sladit s outfitem. Přestože je na začátku školního roku kalendářně stále léto, rána už bývají chladnější. Zatím si vystačíme s lehkými sáčky nebo například džínovou bundou. Ale co na krk? Atraktivní letní šátek tmavě modrý bude dokonale ladit s džínovou bundou.

Milujete pastelové barvy? Pak vězte, že nádherně vyniknou právě na šátcích a šálkách. Nebojte se růžové, fialové, žluté nebo červené. Tyto barvy vás doslova rozzáří. Jen pozor na to, abyste to nepřehnali. Výrazné odstíny šátků laďte například k černému nebo šedému saku, později bundě. A nelze opomenout ani na typickou barvu podzimu v odstínu padajícího listí, žluto-hnědo-oranžová barva, která je naprosto dokonalá.

damske-satky-tunely-pletene-bavlnene

Jak šátky nosit?

Jestliže chcete z šátku udělat krásný doplněk, je třeba jej umět také správně zavázat. Nejjednodušší je to s takzvanými tunely. To jsou šály/šátky, které nemusíte vázat. Jednoduše je přetáhnete přes hlavu jako „náhrdelník“.

Klasickou šálu můžete zavázat klasicky na uzel. Ten lze utáhnout přímo pod bradou, nebo jej posunout níž. Tato varianta je ideální například k pašmínám nebo hodně dlouhým šálám. Vyzkoušet můžete také takzvaný „obojek“, který je opět vhodný u delší šály. Tu omotáte kolem krku a pak uděláte uzel. Jednotlivé cípy mohou být buď vpředu, nebo jeden přehodíte dozadu a necháte ležérně viset.

damske-satky-dlouhe-ctvercove-kotkovane-zimni-slabe

Čtvercové šátky můžete zavázat tak, že jej přeložíte na polovinu a uvážete širší stranou kolem krku. Vrchol trojúhelníku visí volně na hrudníku. Cípy omotáte kolem krku a schováte pod volný cíp. Vypadá to velmi upraveně a také vám to krásně skryje krk i výstřih, tento způsob vázání oceníte zejména v chladném počasí.

Zakuklete se

Nemáme na mysli klasickou dětskou kuklu, která zároveň slouží jako maskovací pomůcka. Velmi praktické jsou pletené šály, které vypadají jako širší tunel. Můžete je nosit kolem krku a v chladnějším počasí zakrýt také hlavu. Krásně hřejí a zároveň skvěle vypadají. Kukla dokonale supluje kapuci a je o dost slušivější.

Je jen na vás jaký šátek nebo šál zvolíte, ať už hřejivé, bohémské nebo elegantní. Šátky a šály jsou velmi všestranné, mohou mít nespočet barev, jsou ušity z různého materiálu, ale vždy se stanou každodenním společníkem, který vás nezklame. Využijte našeho malého manuálu, jak vázat šály a šátky, buďte pokaždé jiná, ale vždy svá. A pokud máte nějaký další tip, jak uvázat různý střihy šátků, podělte se o to s námi.

damska-hrejiva-zimni-kukla-nakrcnik

 

Napsal(a)  Martina Richterová

Martina Richterová

Pracuji jako redaktorka.

Zajímám se o módu a módní doplňky.
Jsem maminkou čtyřletého chlapečka a žiji v Praze.
Mezi mé zájmy patří: četba, cestování a turistika.