Domů / Novinky / 5 tipů, jak se starat o kabelky
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

5 tipů, jak se starat o kabelky

5 tipů, jak se starat o kabelky - Afrodit.cz    Kabelka je nepostradatelným doplňkem, bez kterého se snad žádná žena neobejde. Jak se však o kabelku správně starat, aby si dlouho zachovala svůj pěkný vzhled? Podívejte se na následujících zaručených 5 tipů, díky nimž vaše oblíbená kabelka zůstane dlouho jako nová!

  1. Důkladné čištění

Každá kabelka si zaslouží pravidelné čištění. Většinou vám k tomu postačí vlhký hadřík. Pokud tak budete činit v pravidelných intervalech, na celkovém vzhledu kabelky se to velmi pozitivně projeví.

Rozsypaný pudr, podšívka se skvrnami od inkoustu, drobky, zapomenuté kapesníky a spousta dalšího odpadu rovněž nemá v kabelce co dělat. I při sebevětší opatrnosti je žádoucí pravidelně kabelku pořádně vytřepat, případně její vnitřek vysát.

  1. Pravidelná impregnace

Nejen boty, ale také kabelky si žádají důkladnou impregnaci ihned po zakoupení. Stejně tak je vhodné tuto ochrannou vrstvu pravidelně obnovovat, aby kabelka zůstala chráněná i při častém nošení.

  1. Menší zátěž

Častou hrozbou pro menší i větší kabelky je nadměrné přetěžování. Kabelka tak nejen ztrácí svůj tvar, ale často dochází k přetržení popruhů, popraskání materiálu atd. Není nutné sledovat její nosnost, spíše se řídit zdravým rozumem a nesnažit se ani do větší kabelky za každou cenu vměstnat nákup… Vhodné je také čas od času její obsah protřídit a zbavit se všech zbytečností, které se v každé dámské kabelce s postupem času nahromadí. A uvidíte, že i vaše záda vám budou vděčná!

  1. Správné uskladnění

Nejedna žena podceňuje také správné uložení oblíbené kabelky. Každá kabelka by měla mít své místo, nejlépe zůstat zavěšená, případně uložená tak, aby na ní nevznikly otlaky od jiných kabelek, bot a podobně. Stejně tak je vhodné kabelku vždy dokonale vyprázdnit.

Opravdu luxusní kabelky je možné skladovat v jednoduchých textilních pytlících, které si můžete například sama ušít.

  1. Střídání kabelek

Každodenní nošení pro kabelku představuje velkou zátěž, neboť materiál si poté nemůže odpočinout. Proto je lepší kabelky střídat a pořídit si několik modelů ve stejné velikosti. Díky budete také mít mnohem více možností při vymýšlení outfitů. Stylových kabelek zkrátka není nikdy dost!

 

A co dále? Se všemi kabelkami se snažte obecně zacházet opatrně. Například je nepokládejte na podlahu v hromadných dopravních prostředcích, v restauracích atd.

A jak se o své kabelky staráte vy?

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).