Domů / Novinky / 7 tipů, jak hravě zvládnout náročný jarní úklid
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

7 tipů, jak hravě zvládnout náročný jarní úklid

7 tipů, jak hravě zvládnout náročný jarní úklid - Afrodit.cz    Přichází jaro, vše začíná kvést, příroda nám ukazuje svou energii. I my se cítíme svěží a silní. Využijte jarní „euforii“ k důkladnému úklidu vaší domácnosti. Mám pro vás 7 tipů, se kterými nebude jarní úklid noční můrou. Zásadní je mít systém a současně vědět, jak to jde dělat snadno a s co nejmenší námahou!
7 tipů, jak hravě zvládnout náročný jarní úklid
 

1. Jeden den je lepší!

Nejdříve ze všeho si na jarní úklid musíte najít čas. Možná jste si dala „závazek“, že budete uklízet vždy, když se vrátíte z práce. Věřte, že to není chytré řešení. Nebude se vám chtít a budete svou práci flákat. Je určitě lepší, když na úklid celé domácnosti „obětujete“ jednu sobotu nebo neděli.

2. Plán musí být

Pokud máte vybraný den, sestavte si plán úklidu. Rozvrhněte si čas i místnosti, které budete uklízet! Nezapomeňte na vlastní komfort – úklid vám neuteče, takže si ráno dopřejte pořádnou snídani, ať máte dostatek sil.

3. Od shora dolů

Každá profesionální uklízečka vám potvrdí, že je nejlepší úklid provádět od shora dolů. To znamená, že nejdříve je potřeba vymést pavučiny, oprášit vršky skříní apod., na závěr potom vytřít či vysát.

4. Jako poslední je koupelna

Logicky si musíte rozvrhnout, se kterou místností začnete a se kterou skončíte. Doporučuji začít ložnicí, pokračovat přes obývací pokoj, dětské pokojíčky a kuchyni. Koupelnu a záchod si nechte na konec. Proč? Přece jen budete do záchodu vylévat špinavou vodu atd.

5. Nezůstávejte v tom sama

Uklidit domácnost je pro jednoho člověka náročný. Zapojte proto i ostatní členy rodiny. Dětem z úklidu udělejte „bojovku“ a změřte jim čas, za který si uklidí hračky apod. Nezapomeňte na pochvalu!

6. Fáze

Nikdo vás nikam nehoní. Například po 2 hodinách náročné práce si naplánujte odpočinek. Za 15 minut posezení u dobré kávy si odpočinete, pokocháte se prozatímním výsledkem, což vás inspiruje k dalším výkonům.

7. Vyberte si vhodné pomocníky

Ještě než se pustíte do práce, pořiďte si kvalitní pomocníky. Stále populárnější jsou čističe, které využívají nanotechnologie. Jeden přípravek se dá použít na více povrchů, takže se nebudete muset otravovat s několika čistícími prostředky. Na přípravcích určitě nešetřete!

Babské rady:

Na závěr tu pro vás mám osvědčené babské rady, které úklid ulehčí:

Na vodní kámen z kohoutků či jiných nerezových ploch skvěle zabírá ocet. Udělejte si octovou vodu (poměr 1 díl octa na 2 díly vody) a omyjte s ním všechny plochy zasažené vodním kamenem.
Nemůžete se zbavit „kocourů“ na oknech? Použijte k jejich umytí studený černý čaj.
Při mytí kuchyňské linky použijte vodu se šťávou z citrónu. Odstraníte tak mastnotu a zajistíte svěží vůni.
Pokud budete věšet záclony a chcete, aby byly dokonale bílé, ponořte je do vody s jedlou sodou. Na 10 l vody použijte 5 lžic jedné sody a nechte namočené asi 5 hodin. Poté vyperte.

 

Napsal(a)  Magdalena Plivová

Magdalena Plivová


Snažím se užívat si života plnými doušky.
Mám ráda chytré a inspirativní lidi.
Miluji cestování a skvělé jídlo.
Psaní je moje vášeň :-).