Domů / Novinky / 8 překvapivých potravin, díky nimž zhubnete
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

8 překvapivých potravin, díky nimž zhubnete

8 překvapivých potravin, díky nimž zhubnete - Afrodit.cz    Nejde hubnutí podle vašich představ? Dbáte na vyvážený jídelníček i dostatek fyzické aktivity? Jestliže se stále nic neděje, vyzkoušejte potraviny, které zrychlí váš metabolismus a podpoří spalování tuků. Které to jsou?

 1. Zázvor

Kořen zázvoru se vyznačuje silnými zahřívacími účinky, s čímž souvisí také zrychlení metabolismu. Zázvor je nedílnou součástí asijských jídel, ale přidat jej můžete i do oblíbených krémových polévek, nebo vsadit na zázvorový čaj, který vás navíc ochrání před nachlazením.

 1. Chilli

Proč dát pálivým jídlům šanci? Protože chilli podobně jako zázvor zahřívá organismus, urychluje látkovou výměnu a napomáhá spalování tuků. Chilli koření můžete přidat i tam, kde by vás to dříve nenapadlo, do vašich oblíbených jídel.

 1. Kefír

Kefír je plný bílkovin, vitamínů a probiotik. To je zaručená kombinace pro zdravé trávení. Kefír rovněž velmi dobře zasytí, ovšem za minimálního obsahu kalorií. Kefír je zkrátka skvělá a zdravá svačina. Vylepšit jej můžete již zmíněnou skořicí, chia semínky a podobně.

 1. Skořice

Nastartovat metabolismus pomáhá také skořice, takže hubnutí vám díky ní půjde snadněji. Skořice rozhodně nepatří pouze do štrúdlu. Zkuste si ji přidat do kávy, nebo dejte šanci skořicovým zábalům, které jsou účinným prostředkem proti celulitidě.

 1.  

 2.  

 3. Zelený čaj

Vítaným pomocníkem je také zelený čaj, který povzbuzuje metabolismus. Důležité jsou také antioxidanty, které napomáhají jeho detoxikaci. Bez obav proto můžete vypít několik šálků kvalitního sypaného zeleného čaje denně.

 1.  

 2.  

 3.  

 1.  

 2.  

 3. Káva

Vaší pozornosti by neměla uniknout ani káva, která rovněž zrychluje metabolismus a cirkulaci krve. Díky antioxidantům a flavonoidním látkám by se káva, ovšem v rozumné míře, měla zařadit do vašeho jídelníčku, nejlépe před fyzickou aktivitou.

 

 1. Jablečný ocet

Jablečný ocet je v kuchyních většinou velmi opomíjený, což je velká škoda! Napomáhá zlepšovat imunitu, ale také fungování metabolismu a jeho detoxikaci. Jeho velký přínos spočívá také ve schopnosti blokovat přijaté cukry. Opomenout nelze ani vysoký obsah vitamínů skupiny B. Používat jej můžete zejména do salátů, ale vhodné je také vypít sklenici jablečného octa ráno nalačno, což snižuje pocit hladu během celého dne.

 1. Hořká čokoláda

Není čokoláda jako čokoláda! Kvalitní hořká čokoláda má i ve zdravém jídelníčku své místo, neboť snižuje pocit hladu, což je při hubnutí velmi žádoucí. Taková čokoláda by však měla obsahovat nejméně 70 procent kakaa.

Také zařadíte tyto potraviny do svého hubnoucího jídelníčku?

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).