Domů / Novinky / Bambusové ponožky jako nejlepší volba! Proč?
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Bambusové ponožky jako nejlepší volba! Proč?

Bambusové ponožky jako nejlepší volba! Proč? - Afrodit.cz    Kvalita ponožek ovlivňuje nejen to, jak se během dne cítíte. Má vliv i na vaše zdraví. Největší škody mohou napáchat syntetické materiály, největší dobro právě bambusová vlákna. Proč tomu tak je a proč by se bambusové ponožky měly objevit i na vašich nohách?

Bambus je funkční přírodní materiál

Asi nejznámější jsou ponožky z bavlny, protože nabízí pohodlí a současně dokáží od pokožky odvádět pot. Bambusové vlákno, které je také přírodním materiálem, toho dokáže mnohem více, a právě proto si bambusové ponožky zaslouží vaši pozornost. I vaše nohy se v nich budou mít o mnoho lépe. Bambusové vlákno se získává z bambusu poměrně snadno a ve velkém množství, i proto se těší velkému zájmu a nachází využití v textilním průmyslu. Vlákno je pevné a současně pružné, ideální nejen pro výrobu pohodlných ponožek.

 

Funkční vlastnosti bambusových ponožek

Ekologické bambusové vlákno působí antibakteriálně. To znamená, že zabraňuje množení bakterií. Minimalizuje se tak vznik nepřímených plísní na pokožce chodidel i mezi prsty. Bambusové ponožky jsou také ideální pro všechny, kdo mají problémy s nadměrným pocením nohou. V porovnání s bavlnou dokáže bambusové vlákno absorbovat až 4x více vlhkosti!

 

Pro absorpční i antibakteriální vlastnosti jsou bambusové ponožky super pro každé roční období. Oceníte je v létě v parných dnech, kdy musíte nosit uzavřené boty, ale chcete zabránit pocení nohou, i v zimě, kdy potřebujete mít nohy v teple. Jsou skvělé také na sport. Další výhodou je, že bambusové vlákno není dráždivé. Ponožky jsou vhodné i pro osoby, které mají citlivou pokožku, ekzémy či kožní alergii.

 

Měkounké a poddajné

Další výhodou bambusových ponožek je pohodlnost. Vlákna jsou kulatá a díky tomu je velmi pohodlná i celá tkanina. Vlákna jsou jemná a poddajná, vaše chodidla si budou libovat! Na nohách perfektně sedí, neshrnují se. Jsou zárukou pohodlí i v botách, které jsou vám těsné.
Z dalších vlastností bambusových vláken je třeba vyzdvihnout odolnost. Své funkční vlastnosti si zachovávají i při častém nošení a praní.

Nemůžu vám nařizovat, co nosit a co ne. Ale ráda doporučuji věci, které mám vyzkoušené a skvěle fungují. Mezi ty patří právě bambusové ponožky. Baví mě na nich i to, že jsou k dostání v celé škále barevných variací.