Domů / Novinky / Barvy pro vaši krásu aneb barevná typologie
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Barvy pro vaši krásu aneb barevná typologie

Barvy pro vaši krásu aneb barevná typologie - Afrodit.cz    Zatímco některá žena v jedné barvě vypadá velmi pěkně, jiná v ní úplně zapadne a bude za šedou myšku. A za to může barevná typologie!

 

Barvy mohou pro náš vzhled udělat více, než si mnohdy myslíme. Sebelepší střih šatů nebo halenky přijde vniveč, pokud zvolíme špatnou barvu, která utlumí naše rysy. Naopak vhodná barva rozzáří pleť a podtrhne přirozenou krásu každé ženy. Barevná typologie by proto měla hrát roli nejen při výběru oblečení, ale také líčení nebo šperků! Jak jednotlivé typy poznáte a co jim nejvíce sluší?

Jarní typ: jemná pleť i barvy

Jak poznáte jarní typ?

Ženy jarního typu se pyšní plavými, zlatými vlasy, případně světle hnědými vlasy. Pleť je většinou lehce narůžovělá, opaluje se poměrně snadno. Oči má jarní typ modré, šedozelené nebo oříškové.

Co jarnímu typu sluší?

Jarní typ je velmi jemný a křehký, proto mu nejvíce sluší jemné a světlé barvy, nikoli však tlumené. Osvědčené jsou zejména pastelové odstíny. Oblíbená je především žlutá, lososová, béžová, krémová, broskvová, šedá a podobně. Z tmavších barev je vhodná fialová, červená nebo tyrkysová. Šperky by měly být jemné, zajímavou alternativu představuje například růžové zlato.

Letní typ: rozmanitost a široká škála barev

Jak poznáte letní typ?

Letní typ má popelavé, středně nebo popelavě hnědé vlasy. Pleť působí křehkým dojmem, patrný je olivový podtón. Samozřejmě se velmi dobře opaluje. Oči mohou mít různé barvy.

Co letnímu typu sluší?

Ženy letního typu se budou nejlépe cítit ve světlých studených barvách. V šatníku by tedy neměly chybět kousky ve studené růžové, šeříkové, starorůžové a pudrové. Sázkou na jistotu jsou téměř všechny odstíny modré v umírněné kombinaci s šedou, ale i v odvážnějších variacích s malinovou, studenou červenou a podobně. Šperky by měly být nejlépe ze stříbra nebo bílého zlata.

Podzimní typ: přírodní odstíny i materiály

Jak poznáte podzimní typ?

Podzimní typ poznáte většinou velmi snadno. Vlasy jsou zrzavé, načervenalé nebo teple hnědé se zlatavými odlesky. Také pleť je velmi charakteristická, konkrétně velmi světlá, až slonovinová. Často nechybí ani pihy. Podzimní typ má problémy s opalováním. Oči jsou nejčastěji hnědé nebo zelené.

Co podzimnímu typu sluší?

Ženy náležející do podzimního typu by měly vyhledávat teplé zemité barvy. Prim hraje hnědá barva ve všech odstínech, olivová, hráškově zelená, khaki, smetanová, vínová a podobně. Zapovězena je pro ně růžová, nepříliš slušivá je také černá a bílá. Co se týče barev, jasnou volbou je zlato, ale podzimnímu typu sluší také výrazné dřevěné šperky.

Zimní typ: kontrasty a jasné barvy

Jak poznáte zimní typ?

Tmavovlasé, až černovlasé ženy se světlou pletí, které jako by z oka vypadly jemné Sněhurce nebo Ledové královně. Ženy zimního typu jsou charakteristické kontrasty, které většinou umocňují také blankytně modré oči.

Co zimnímu typu sluší?

Rozhodně kontrastní a výrazné barvy! V jejich šatníku by měly hrát hlavní roli jasné barvy, jako je růžová, světle modrá, žlutá, tyrkysová, jasně červená a podobně. Naopak se zcela ztratí v tlumených odstínech a přírodních barvách. Šperky jsou ideální ze stříbra, bílého zlata nebo chirurgické oceli.

 

Řídíte se při výběru kosmetiky, oblečení a šperků barevnou typologií?

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).