Domů / Novinky / Brzy na dveře zaťukají Vánoce
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Brzy na dveře zaťukají Vánoce

Brzy na dveře zaťukají Vánoce - Afrodit.cz    Je to až neuvěřitelné, že už je zase zima. Řešíme šály, čepice a kozačky a pomalu se už začínáme připravovat na svátky. Já přípravy moc neprožívám, spíš se snažím užívat si volno a těšit se z maličkostí kolem sebe. Na Mikuláše koupím oříšky a sušené ovoce a dám je do misek na stůl. Večer si obléknu teplý svetr, huňatou šálu a vyteplené legíny a jdu ven na procházku, při které pozoruji masky. Nejradši mám čerty. A vůbec nejradši na Mikulášovi mám to, že to je předzvěst blížících se Vánoc.
Brzy na dveře zaťukají Vánoce

Udržujte si své vánoční tradice

Jako každý rok nás opět čeká koloběh věcí, na která se nesmí zapomenout. Každý své Vánoce prožívá jinak. Například já si je užívám a dokonce mi nevadí ani nějaký ten menší vánoční úklid. Mám ráda předvánoční atmosféru, kde po ulicích voní svařák a pečené kaštany a ze stánků hrají koledy. Baví mě pít horký svařák zachumlaná do pořádného kabátu a teplých rukavic.

pecene kastany

Každý rok se jdu podívat na vánoční stromeček na Staroměstském náměstí v Praze a ochutnat předraženou horkou čokoládu. Ano, to je moje Vánoční tradice. Také nadšeně chodím a sháním vánoční dekorace. Mám ráda severské vzory a červenobílou kombinaci. Každý rok koupím něco malého, co zase trochu oživí vánoční byt.

smyslna vune skorice

Vánoční stromeček, důležitá součást.

Můj vánoční stromeček musí být živý.
Chodíme ho každoročně nakupovat na malé náměstí poblíž našeho domu. Baví mě vybírat ten nejhezčí.
Vždycky kupujeme malý a snažíme se, aby byl souměrný. Často si domů ale přineseme malé křivé koště. Ozdobený je ale stejně kouzelný.
Vloni jsem nakoupila na povánočních slevách nové vánoční ozdoby. Byly asi za čtvrtinu ceny!
Těším se, jak nové kouličky budou na stromku letos vypadat. Stromeček je pro mě hlavní vánoční dekorace, hlavní viditelný symbol Vánoc.
Proto ho z bytu odstraňuji co nejpozději to jde, abych si vánoční atmosféru udržela co nejdéle.

Vánoce, buďte bílé!

Protože bydlím ve městě, strašně ráda jedu za rodičema na venkov. Bydlí v přírodě a líbí se mi, jak vždycky dáváme srnkám krmení na zahradu.
Ano, těm samým srnkám, co nám tam v létě okusují kytky a máma na ně nadává.

srnky

Doufám, že letos napadne alespoň trochu sněhu. Bílé Vánoce už jsme dlouho neměli a je to škoda. Protože ten pohled z okna na krásně bíle zasněžené stromy a střechy, tak ten mě baví asi za všeho nejvíc.

 

Napsal(a)  Eva Bicanová

Eva Bicanová

Mám ráda kulturu, umění, občas maluji.
Hraju badminton a jezdím na kole. ;)
Ráda čtu i píšu, cestuju a fotím.