Domů / Novinky / Cviky pro krásnou postavu: jednoduché, ale účinné
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Cviky pro krásnou postavu: jednoduché, ale účinné

Cviky pro krásnou postavu: jednoduché, ale účinné - Afrodit.cz    Léto se kvapem blíží, a s ním i plavková sezóna. Jak se na ni náležitě připravit? Vsaďte na klasické cviky, které vám v boji s nedokonalostmi jistě pomohou… Některé cviky jsou velmi podceňované, což je velká škoda! I jednoduchou obměnou klasických cviků lze však posílit spoustu hlubokých svalových skupin.

Nemusíte se učit nové náročné sestavy. Abyste měla krásnou postavu do plavek, stačí vsadit na osvědčené cviky, které jsou nesmírně účinné. Ale nezapomeňte se před cvičením i po něm řádně protáhnout! Cviky stačí pro začátek provádět desetkrát až dvacetkrát, podle vaší kondice, a postupně můžete přidávat. Stačí dvacet minut denně a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat… Takže hurá do toho!

Dřepy

I dřep je nedocenitelný, zvlášť pokud jej trochu obměníte. Odměnou vám budou pevná stehna, lýtka i zadeček. Zatímco klasický dřep představuje velkou zátěž pro kolena, tato alternativa je naprosto bezpečná. Nohy dejte od sebe na šíři boků. Dřepy neprovádějte až do krajní polohy, pouze dokud lýtka se stehny nesvírají pravý úhel. Cviky provádějte pomalu, vždy s výdechem jděte dolů. Dbejte na to, aby vaše záda zůstala rovná.

Kliky

Klasika v podobě kliku by neměla chybět ve vašem cvičebním plánu, neboť při něm posílíte střed těla, břišní, ramenní i zádové svaly. Důležité je neprohýbat se v bedrech a držte lokty co nejvíce u těla. Také se snažte držet hlavu v rovině s tělem. Zde rozhodně platí, že kvalita je důležitější než kvantita, proto nepřeceňte své síly a raději si dejte záležet na každém pohybu.

Prkno

Velmi účinné je takzvané prkno, které rozhodně není tak snadné, jako vypadá. Jeho cílem je posílení nejen břišních svalů, pažních a zádových svalů, ale především celého středu těla. Zaujměte pozici jako při kliku, akorát se opřete o předloktí. Srovnejte záda a zpevněte břicho, hýždě i zbytek těla. Hlava musí být v prodloužení páteře. V této pozici vydržte minimálně jednu minutu a dávejte pozor na prohýbání v bederní oblasti.

Nůžky

Velmi podceňované jsou také nůžky. Tento cvik je velmi náročný, ale pomůže vám vytvarovat spodní část bříška. Při provádění tohoto cviku se položte na záda, mírně se podepřete o lokty, zvedněte nohy a pohybujte s nimi přes sebe. Dávejte pozor, aby se vaše bedra neprohýbala, což by přineslo více škody než užitku.

Sklapovačky

Vaší pozornosti by neměly ujít ani sklapovačky, které je vhodné kombinovat s již zmíněnými nůžkami. Vždy však dbejte na pevná záda a také nepředklánějte hlavu. Výsledky v podobě vypracovaných břišních svalů na sebe při pravidelnosti a preciznosti nenechají dlouho čekat.

 

Také nedáte dopustit na klasické, léty prověřené cviky? Uvidíte, že se i v plavkách budete cítit skvěle!

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).