Domů / Novinky / Den matek se blíží, udělejte své mamince radost!
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Den matek se blíží, udělejte své mamince radost!

Den matek se blíží, udělejte své mamince radost! - Afrodit.cz    Zase je to tu, druhá květnová neděle, která je věnována všem maminkám. Existují „Dny“ všeho možného, různých potravin, profesí, činností. Zkrátka téměř čehokoli, co jen vás napadne. Jestli má však nějaký den opravdu smysl, tak je to právě Den matek. Jak tento svátek oslavit? Nějakou drobností, nebo i vlastnoručně vyrobeným dárkem. Nemusíte totiž rovnou vymýšlet nějaké okázalé dary. Právě v tomto případě udělá i malá drobnost velkou radost. Tím spíše, pokud takové překvapení nebude obdarovaná žena čekat… Co na poslední chvíli koupit?

Něco pěkného na sebe

Šátek, náušnice, malá kabelka, sexy šaty, trendy tunika. Podobných drobností nemá žádná žena nikdy dost, proto jejich nákupem nemůžete udělat chybu. Výhodou je, že si nemusíte lámat hlavu s výběrem velikosti a pokud vsadíte spíše na neutrální barvy, tedy černou, hnědou, béžovou, tmavě modrou apod., máte vyhráno!

Něco sladkého na nervy

Ručně vyrobené čokoládové pralinky, obrovská tabulka čokolády nebo vlastnoručně upečený dort, to jsou sladká překvapení, která jistě vykouzlí úsměv na tváři vaší matky. A co takhle pozvání do nějaké příjemné kavárny na nějakou sladkou delikatesu?

Něco voňavého pro radost

Která žena nemá ráda parfémy a voňavku. Nemusíte kupovat rovnou Channel číslo 5, ale co takhle lahvička nějaké jarní vůni, která navodí příjemnou náladu?

Něco kvetoucího jako poděkování

Co potěší každou ženu bez výjimky? Jednoznačně čerstvé květiny. A je úplně jedno, jestli necháte uvázat obrovskou kytici, nebo vlastnoručně natrháte divoké květy. Každá snaha se totiž cení!

A něco málo z historie…

Zajímá vás, jak je to z historií této tradice? Nápad na vznik tohoto svátku se zrodil v roce 1907 ve Spojených státech. Původně se mělo jednat o vyjádření úcty Anně Reeves Jarvisové, známé bojovnice za práva matek. O několik let později byl Den matek oficiálně vyhlášen. V českém prostředí se začal slavit v první polovině dvacátých let na popud Alice Masarykové.

 

Jste už připraveni na blížící se Den matek?

Napsal(a)  Katka Martinová

Katka Martinová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).