Domů / Novinky / Dokonalé letní osvěžení domácí zmrzlinou a nanuky
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Dokonalé letní osvěžení domácí zmrzlinou a nanuky

Dokonalé letní osvěžení domácí zmrzlinou a nanuky - Afrodit.cz    Zatímco někdo holduje jemné, smetanové zmrzlině, jiný nedá dopustit na výrazné příchutě s kousky ovoce, sušenek, čokolády atd. Při výrobě domácí zmrzliny se vaší fantazii meze nekladou!

Zapomeňte na zmrzliny a nanuky plné chemie

Kupované zmrzliny a nanuky se mnohdy tváří jako poměrně zdravé, plné ovoce nebo tvarohu, ale jejich složení vévodí zejména konzervační látky, barviva a podobně.

Nechce se vám investovat do žádného drahého vybavení, které vám bude spíše zabírat místo v kuchyni? To ani nemusíte! Zmrzlinovač není k výrobě lahodné domácí zmrzliny vůbec zapotřebí. Užitečná je naopak forma na nanuky, díky níž bude jeden jako druhý.

Jedinečné domácí zmrzliny během chvilky

Nemusíte se striktně držet receptů, raději experimentujte a zkoušejte různé chuťové variace a poměry. Samozřejmostí by však měly být kvalitní suroviny, aby výsledek stál opravdu za to! Do vanilkové zmrzliny proto použijte vanilkový lusk apod.

Nebojte se ani nezvyklých ingrediencí, například máku, povidel, vlašských ořechů, manga, limetek a mnoha dalších. Jako základ vám poslouží smetana ke šlehání, případně také tučný tvaroh. S cukrem to raději nepřehánějte, nejprve připravenou směs ochutnejte a až poté ji podle potřeby doslaďte.

Osvěžující ovocné nanuky nabité vitamíny

Pro výrobu domácích nanuků pouze stačí pouze čerstvé ovoce, které rozmixujete ve výkonném robotu. Jedná se navíc o skvělý způsob, jak zužitkovat nadbytečnou úrodu. A to nejen jahod, které jsou tento rok už bohužel sklizené, ale snad ještě lepší je malinová nebo ostružinová dřeň. Zkusit můžete i různé kombinace, třeba různé druhy rybízu a podobně.

V nanukových formách se budou skvěle vyjímat větší plátky citrusů, celé maliny, lístky máty atd.

Uvidíte, že doma vyrobená zmrzlina pozvedne zmrzlinové poháry na vyšší úroveň, ale dokonale vynikne i v obyčejném kornoutku. Už se vám sbíhají sliny?

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).