Domů / Novinky / Domácí masky a peelingy pro krásnou pleť
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Domácí masky a peelingy pro krásnou pleť

Domácí masky a peelingy pro krásnou pleť - Afrodit.cz    Zdá se vám, že po zimě vaše pleť působí unaveným dojmem? Potom jí dopřejte pořádnou vzpruhu v podobě doma vyrobené masky, jejíž složení budete mít pod dokonalou kontrolou!

 

Jemný, ale účinný peeling

Před samotnou výživou pleti v podobě domácí masky je však nezbytná důkladná očista. O odstranění odumřelých buněk, což je zejména po zimě opravdu důležité, se postará peeling, který si rovněž můžete připravit doma, z běžně dostupných surovin. Ideální surovinou je v tomto případě mletá káva, případně kávový lógr, který citlivou pokožku ve tváři a dekoltu příliš nepodráždí. Kávu můžete přidat do čisticího mléka nebo mycího gelu.

Zralá pleť: maska z hroznového vína

Na zralou pleť je vhodná maska vyrobená z hroznového vína. Na tu budete potřebovat hrst hroznů, jeden žloutek a jednu lžíci medu. Hrozny rozmačkejte, případně odstraňte semínka. Přidejte žloutek a med a důkladně promíchejte. Masku aplikujte na obličej i dekolt a nechejte ji dvacet minut působit. Poté ji smyjte vodou.

Mastná pleť: jogurtová maska s okurkou

Na mastnou pleť je osvědčeným pomocníkem bílý jogurt s živými kulturami, doplněný o salátovou okurku. Smíchejte čtyři lžíce bílého jogurtu se dvěma lžícemi nastrouhané okurky. Po čtvrthodině by měly být póry stažené a pleť příjemně vypjatá.

Suchá pleť: avokádová maska

Avokádo je skutečná superpotravina, jejíž účinky se příznivě projeví i na vaší pleti. K výrobě masky budete potřebovat jedno menší, zralé avokádo, jednu lžičku medu, jednu lžičku bílého jogurtu a jednu lžičku čerstvě vymačkané citronové šťávy. Avokádo rozmačkejte, přidejte ostatní suroviny a důkladně promíchejte. Masku nechejte na obličeji a dekoltu působit dvacet minut. Jestliže se vám nepodaří sehnat zralé avokádo, můžete jej nahradit banánem, který vaši pleť také velmi dobře vyživí.

Další tipy pro vás

Nezapomeňte na další přírodní prostředky, které jsou při péči o tělo nepostradatelné! Na rty je jako stvořený med, který zabrání jejich vysušování. Místo krémů si můžete ruce mazat kvalitním olivovým olejem, který nechejte působit nejlépe přes noc. Vlasy zase ocení domácí masku vyrobenou z medu a žloutku.

 

Jaké jsou vaše osvědčené tipy na domácí prostředky pro péči o pleť a celé tělo?

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).