Domů / Novinky / Dopřejte svým nohám tu nejlepší péči
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Dopřejte svým nohám tu nejlepší péči

Dopřejte svým nohám tu nejlepší péči - Afrodit.cz    Péči o ruce věnujeme mnohem více času, nežli o nohy. Na ty často zapomínáme, protože přeci nejsou tolik vidět. Jenže skutečnost je taková, že nohy plní velmi důležitou funkci a rozhodně si zaslouží naši pozornost. Jde o jednu z nejnamáhavějších částí lidského těla. Suchá a rozpraskaná kůže či špatně ostříhané nehty mohou způsobit mnoho nepříjemností. Poradíme vám, jak o své nohy pečovat, aby byly zdravé, krásné a jemné.

 

Popraskaná kůže na chodidlech musí pryč!

Zanedbaná péče o chodidla může vést až k prasknutí paty. Toto místo se pak velmi špatně hojí a je náchylné k infekci. Popraskaná kůže na chodidlech či oloupaný lak na nehtech nedělá dobrou vizitku svému majiteli.Nevhodně ostříhané nehty mají tendenci zarůstat. Zkrátka nejen v létě, ale po celý rok bychom svým nohám měli dopřát alespoň minimální pozornost.

Pedikúra je základ

Pravidelná pedikúra je základ. Jednou za měsíc je vhodné navštívit kosmetický salón a nechat si udělat odbornou pedikúru. Je to velmi příjemné a také pohodlné. Základem je zbavit se staré suché kůže, kuřích ok a dalších kožních otlaků. Pedikérka se věnuje nejen kůži na nohou, ale také nehtům. Existuje suchá či mokrá pedikúra. Mokrá pedikúra se používá už desítky let a je spojena s koupelí nohou v teplé lázni. Velkou oblibu si v posledních letech získala takzvaná suchá pedikúra, která je velmi bezpečná a jednoduchá. Používá se takzvaná bruska, která jemně obrušuje ztvrdlou kůži.

Tuto suchou pedikúru si ostatně můžete dopřát i doma za pomoci elektronického odstraňovače ztvrdlé kůže, se kterým přišla značka Sholl. Mám to vyzkoušené a rozhodně mohu doporučit. Rotační část obsahuje diamantové krystalky a velmi jemně odstraňuje ztvrdlou kůži a otlačeniny. Nebolí to, je to velmi snadné, rychlé a efektivní. Vaše chodidla budou hebká na dotek. Po odstranění kůže doporučuji namazat krémem vhodným na chodidla nebo obyčejnou kosmetickou vazelínou.

Upravené nehty

Nehty na nohou nevyžadují tak častou úpravu, jako na rukou. Rostou zde pomaleji a navíc jsou pevnější a méně náchylné k lámání a třepení. Lak na nohou vydrží i 14 dní, aniž by se olupoval. Proto stačí nehty ošetřovat přibližně jednou za dva týdny. Nejprve odstraňte odlakovačem všechny zbytky starého laku. Poté je zkraťte. Používejte speciální nůžtičky, které jsou určeny na pedikúru.
Nehty na nohou zastřihávejte pouze do rovna, aby vám nezarůstaly. Mohou být i maličko delší, zejména v létě, kdy nosíte otevřenou obuv. Konce nehtů zapilujte a použijte lak, ideálně ve dvou až třech vrstvách. Pokud máte nehty na nohou poničené, slabé nebo nažloutlé, použijte před nanesením laku speciální výživu.

Každodenní péče

Každý den bychom měli chodidla natřít výživným krémem, který je důkladně promastí. Ideálně na noc. Stejně, jako si před spaním mažete ruce, promastěte důkladně také nohy. Samozřejmostí by měly být kvalitní a dostatečně prodyšné boty. Jen zdravé nohy mohou být krásné!

 

Napsal(a)  Martina Richterová

Martina Richterová

Pracuji jako redaktorka.

Zajímám se o módu a módní doplňky.
Jsem maminkou čtyřletého chlapečka a žiji v Praze.
Mezi mé zájmy patří: četba, cestování a turistika.