Domů / Novinky / Jak donutit puberťáka k předvánočnímu úklidu
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak donutit puberťáka k předvánočnímu úklidu

Jak donutit puberťáka k předvánočnímu úklidu - Afrodit.cz    Vánoční přípravy a chystání zaberou hodně času, proto je třeba vše dobře zorganizovat. Do předvánočního úklidu by se zkrátka a dobře měla zapojit celá rodina, bez odmlouvání…

 

Menší děti většinou rády pomohou aspoň s výzdobou a pečením, možná je i snadno přemluvíte k pomoci s úklidem, pokud vše pojmete jako hru. Ale puberťáci se do předvánočních příprav moc nepohrnou a do úklidu už vůbec ne! Jak je tedy přesvědčit? Způsobů se nabízí hned několik, zde jsou ty nejúčinnější!

Nabídněte něco za něco

Přemlouvání s velkou pravděpodobností nebude ideální způsob. Většího úspěchu dosáhnete, jestliže nabídnete něco výměnou, nějakou příjemnou „motivaci“. Na puberťáky, se kterými to momentálně nejde ani po dobrém ani po zlém, takový obchod platí nejvíce.

Velkou motivací by také mohl být nějaký ten dárek navíc, který se objeví pod stromečkem, prostě jakýsi „bonus“, může se jednat o nová sluchátka, nějakou kosmetiku nebo jinou pěknou drobnost, kterou si váš syn nebo dcera při vánočních nákupech sami vyberou.

Dejte na výběr

Nechejte ho, ať si sám vybere pomyslné „menší zlo“. Bude raději utírat prach v celém domě, nebo si důkladně uklidí celý svůj pokoj, se vším všudy? Nebe vám raději pomůže s pečením a přípravou vánočních specialit? Odměnou pak vašemu synovi nebo dceři bude, že se vyhne činnosti, kterou k smrti nenávidí…

Ať už puberťáka donutíte k vánočnímu úklidu jakkoli, vyplatí se investovat do užitečných pomocníků na úklid, kteří ušetří spoustu času a námahy. Rovněž je žádoucí uvědomit si, že váš dům se nemusí zářit čistotou od sklepa až po půdu.
Důležitější je užít si předvánoční čas v pohodě, bez zbytečných stresů, které stejně k ničemu nevedou… Raději se vydejte na adventní výlet a vychutnejte si kouzelnou atmosféru plnými doušky, mimo jiné i s nezbytným kelímkem horkého punče v ruce!

 

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).