Domů / Novinky / Jak nejlépe uskladnit zimní oblečení?
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak nejlépe uskladnit zimní oblečení?

Jak nejlépe uskladnit zimní oblečení? - Afrodit.cz    Příchod jara je jasným signálem, že je třeba obměnit šatník. Zabírá vám zimní oblečení ve skříni moc místa? Nevíte si rady, jak ho bezpečně uskladnit, aby se do něj nepustili moli či roztoči? Mám pro vás hned několik tipů a rad, jak uskladnit zimní oblečení chytře a snadno.
Jak nejlépe uskladnit zimní oblečení?
 

 

Nejdříve musí vše do pračky

Než se vrhnete na uskladňování, udělejte si „prací den“. Před uložením je třeba každý kus zimního oblečení vyprat a zbavit ho nečistot i zápachu. Je lepší, pokud velké a těžké kusy, jako jsou bundy, kombinézy nebo kabáty, necháte vyčistit v čistírně.

TIP – k pracímu prášku přidejte asi 1 polévkovou lžíci octa. Ocet působí jako dezinfekce, navíc pomůže zachovat zářivé barvy oblečení. Nesmíte to s jeho množstvím přehnat, pokud by bylo octa moc, oblečení by chytlo nepříjemné odér!

Nejlepší je vakuum

Nejlepší formou uskladnění zimního oblečení jsou vakuové pytle. Uložit do nich můžete jakékoliv oděvy. Díky odsátí vzduchu zmenšíte jejich velikost cca na třetinu a navíc budete mít jistotu, že je oblečení chráněno před prachem, roztoči, moli i před vlhkostí. Vakuové pytle stojí jen několik set korun.

ochrana pred hlodavci a zapachem

V krabici a bez vlhkosti

Další způsobem, jak bezpečně uložit zimní oblečení, je pečlivě ho naskládat do krabice. Každý větší kus oblečení dejte do samostatného igelitového pytle, ale ten nezavírejte, aby oblečení „mohlo dýchat“. Ukládejte do krabice od nejtěžšího kousku po nejlehčí. Do papírové krabice je třeba dát sáček pro pohlcení vlhkosti. Hodí se také například klasické mýdlo či plátěný pytlík s voňavými bylinkami, aby prádlo nezatuchlo.

Neprodyšně uzavřeno v boxech

Jestliže doma na zimní oblečení nemáte místo a musíte ho uskladnit mimo (ve sklepě, na půdě apod.), papírová krabice ani vakuový pytel pro vás nejsou dobrým řešením. Ve sklepě i na půdě hrozí, že by si na oblečení mohli pochutnat hlodavci. V tomto případě doporučuji použít uzavíratelné plastové boxy. Do nich samozřejmě můžete uskladnit oblečení ve vakuovém pytli. I do boxu je vhodné dát mýdlo či jinou vůni a pro jistotu i pohlcovač vlhkosti.
Než box do sklepa dáte, několikrát se ujistěte, zda je pečlivě uzavřen.

Nemáte nikde jinde místo, takže musíte oblečení skladovat ve skříni? Pro tyto případy se nejlépe hodí vaky na oblečení. Díky nim oddělíte zimní kousky od ostatních. Pokud skladujete oblečení ve skříni, musíte ho chránit hlavně proti molům. Efektivní ochranu nabízí například kousky cedrového dřeva. Moli odpuzuje také vůně levandule.
POZOR – svetry či jiné vlněné a bavlněné oblečení nikdy neskladujte pověšené na ramínku. Vlákna by se vytahala!

cedrove drevo a satni mol

Že jste ještě nezačala s nákupem jarního oblečení? Podívejte se na naši nabídku. Máme pro vás například stylové jarní květované legíny či jarní bundy.

 

Napsal(a)  Magdalena Plivová

Magdalena Plivová


Snažím se užívat si života plnými doušky.
Mám ráda chytré a inspirativní lidi.
Miluji cestování a skvělé jídlo.
Psaní je moje vášeň :-).