Domů / Novinky / Jak nejlépe zabalit dětem věci na tábor
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak nejlépe zabalit dětem věci na tábor

Jak nejlépe zabalit dětem věci na tábor - Afrodit.cz    Chystá se vaše dítě na letní tábor? Zvlášť v případě, že letos jede poprvé, je důležité nepodcenit přípravu a na nic nezapomenout. Jak při balení postupovat a připravit vše potřebné, aby si vaše dítě tábor náležitě užilo?

O jaký typ tábora se jedná?

V první řadě je nutno podotknout, že neexistuje žádný univerzální seznam, kterého by se rodiče při balení zavazadla na dětský tábor měli držet. Táborů totiž v dnešní době existuje opravdu mnoho, a proto je vždy nutné mít na paměti jeho zaměření. Jedná se o klasický skautský tábor se spaním ve stanu a spoustou aktivit tohoto zaměření? Nebo se vaše dítě chystá na taneční tábor? Či letos na plné čáře vyhrál počítačový tábor? Každý tábor má zkrátka svá specifika a jejich náplň se diametrálně liší.

Co všechno zabalit?

Samotní pořadatelé tábora by vám v ideálním případě měli poskytnout seznam věcí, které by dítě mělo mít sebou. Pokud se tohoto seznamu budete držet, nestane se, že zapomenete na něco důležitého. Také získáte lepší představu o tom, kolik oblečení bude vaše dítě zhruba potřebovat, neboť takový seznam vznikl na základě předchozích zkušeností. Někdy se však může stát, že pokyny jsou velmi vágní a chybí důležité podrobnosti. V tomto případě se neváhejte organizátora tábora vyptat, ale také na internetu naleznete seznamy potřebných věcí na různé typy táborů.

Kromě samotného seznamu se zaměřte zejména na specifické potřeby vašeho dítěte, například léky, a také informace, které by měl táborový vedoucí vědět o jeho zdraví a dalších specifických potřebách.

Jak při balení nejlépe postupovat?

Jak předejít nejrůznějším nedorozuměním? Na balení si vyhraďte více času a zapojte do něj i svého potomka. Všechny věci jen nachystejte a následně nechejte syna či dceru vše zabalit. Samozřejmě na vše dohlížejte a také dítěti vysvětlete, kdy má jednotlivé oblečení použít apod. Dítě takto bude mít o všem mnohem lepší přehled. To mu v mnohém pomůže i při balení před návratem domů. Bude totiž vědět, jak jednotlivé věci do kufru nebo batohu poskládat.

Také platí, že je vhodné omezit počet zavazadel na nezbytné minimum. Raději zabalte jeden velký kufr či batoh a k tomu malý batůžek na svačinu a také menší výlety. Takto nehrozí, že dítě na některé zavazadlo zapomene.

Zejména menší děti na táboře často zapomenou spoustu věcí, protože své oblečení zkrátka nepoznají. Proto je vhodné oblečení nějak označit, například drobnou nášivkou. A táborovým vedoucím může být užitečný seznam všech věcí, podle kterého bude možné obsah zavazadla v případě potřeby zkontrolovat.

 

Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše tipy, na co při balení zavazadel na tábor rozhodně nezapomenout a na co si dát pozor.

Napsal(a)  Katka Martinová

Katka Martinová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).