Domů / Novinky / Jak ochránit vánoční strom před domácími mazlíčky
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak ochránit vánoční strom před domácími mazlíčky

Domácí zvířata představují pro stromeček velkou hrozbu. Proto je třeba použít účinné prostředky, které stromek ochrání a nezkazí vám tak vánoční idylu.

V případě všech domácích mazlíčků platí, že se vyplatí vsadit na plastové ozdoby, které odolají pádům a navíc nehrozí úraz na ostrých střepech ani vašim dětem. Moderní plastové ozdoby jsou navíc od těch klasických téměř k nerozeznání. A co dalšího poslouží k ochraně vánočního stromu?

Jak stromek ochránit před psy

Psi se většinou nesnaží na stromek zaútočit, často se jim však spíše nechtěně podaří vánoční stromek shodit. Takové kalamitě lze předejít vhodnou zábranou. Stromek můžete obestavit odkládacím stolkem, křeslem a dalším drobným nábytkem a vytvořit kolem něj menší zákoutí.

Možná také raději upusťte od oblíbených perníčkových ozdob, které by psa zbytečně dráždily… Rovněž zapomeňte na čokoládové ozdoby, které by pro psa, pokud by se k nim během vaší nepozornosti dostal, znamenat vážné riziko.

Jak stromek ochránit před kočkami

Kočky na stromy rády šplhají, proto se může velmi snadno stát, že váš nádherně ozdobený strom skončí na zemi dříve, než se vůbec nadějete. Přiznejme si také, že uhlídat kočku je téměř nadlidský úkol. Jak tedy kočce zabránit, aby se k vánočnímu stromu vůbec přiblížila? Musíte ji odradit! Vsaďte proto na vůně, které jsou kočce nepříjemné a díky nimž se bude stromečku vyhýbat hodně velkým obloukem.

Chovatelé koček nedají dopustit na citrusy. Kočky totiž kyselou vůni opravdu nesnáší, takže ozdoby v podobě plátků pomeranče nebo citronů budou na stromečku nejen dobře vypadat, ale také stromek účinně ochrání. Stejně dobře zafunguje také hřebíček, který se rovněž může stát součástí vašich vánočních dekorací.

Daří se vám vánoční strom před domácími mazlíčky ochránit?

Katka Romanová
Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;)