Domů / Novinky / Jak pečovat o pokožku v zimním období
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak pečovat o pokožku v zimním období

Jak pečovat o pokožku v zimním období - Afrodit.cz    V každém ročním období bychom měli své pleti věnovat speciální péči. V zimně je naše pokožka nejcitlivější, protože musí vzdorovat rozmarům počasí, jako je mráz, slunce, přechody z vytopených místností do mrazivých dnů, silný vítr a déšť. Takové počasí je pro naše podnebí typické. Výsledkem je podrážděná kůže, která má sklony k zarudnutí a loupe se. A jak jistě víte, pokud pleť není zdravá, ani ten nejdražší make-up to nezachrání. Jak tedy v zimě pečovat o svou pleť? Dáme vám pár tipů!
Jak pečovat o pokožku v zimním období


Chraňte obličej a ruce před mrazem

V zimě nejvíce trpí obličej a ruce, vše ostatní máme pečlivě zachumlané pod teplými vrstvami. Dokonce i ruce můžeme schovat do rukavic nebo do kapes, ale s obličejem to tak snadné není. Vybírejte krémy, které jsou určeny speciálně do mrazivých dnů. Tyto krémy jsou hutnější a tvoří na pokožce ochrannou vrstvu. Pro pleť je důležitá rovnováha a hydratace, kterou by jí měly toto kosmetické přípravky poskytnout. Pokud venku svítí slunce nebo se chystáte na hory, určitě nezapomínejte na krémy s vysokým UV faktorem, který váš obličej ochrání před spálením a vysušením.

krem na zimni obdobi

Ráno pleť dokonale vyčistěte a namazejte hutným mastným krémem. Nechte krém chvíli působit a poté naneste make-up. V zimě je vhodné opět vsadit na make-up s hustší konzistencí, který vytvoří ochranný film na vaší pokožce. Doporučujeme změnit make-up, který jste používala v létě. V letním období jsou vhodné lehčí fluidní make-upy, v zimě naopak hutnější a samozřejmě je potřeba zvolit světlejší odstín, když naše pokožka postupně ztratí letní opálení. Nakonec můžete ještě přidat trochu zdravíčka, pro lepší výsledek doporučujeme přetřít pudrem. Zatímco v létě se můžeme nánosům make-upu prakticky vyhýbat, v zimě se to přímo doporučuje. Ale opět myslete na to, že méně je někdy více. V módě je přirozený vzhled, takže pleť „voskové figuríny“ je absolutně out.

Večer nezapomeňte pleť dokonale odlíčit šetrným mlékem a na noc důkladně namazat.

Pozor na hydratační krémy!

Možná vás napadne, že pleť potřebuje v zimě hydrataci. To je sice pravda, ale hydratační přípravky obsahují velké množství vody, a ty v mrazech nejsou pro pleť vhodné. Při pobytu v mrazech (zejména pak, když se drží teploty hluboko pod bodem mrazu) používejte raději hodně promašťující přípravky, které kompenzují sníženou činnost mazových žláz. Pleť je tak dostatečně chráněna před zbytečným vysoušením a před škodlivými látkami.

Alespoň jednou týdně dopřejte pleti vyživující masku nebo peeling. Upřednostněte kosmetické přípravky, které obsahují více vitamínů. Opomenout bychom neměli ani na rty, které mají sklon se vysušovat, praskat a loupat se. Pravidelně je mažte balzámem na rty, místo vysušující rtěnky dejte přednost lesku na rty.

Kromě obličeje věnujte pozornost také rukám, na které jsou kladeny velké nároky. Pravidelné nošení rukavic by mělo být samozřejmostí, ruce si po každém umytí důkladně namažte vhodným krémem, který noste u sebe po celý den.

pece o pokozku v zime

Jak chránit pokožku našich nejmenších?

Jemná dětská pokožka je velmi citlivá, proto by přípravky pro malé děti měly být neparfémované, bez obsahu barviv a chemických látek. V zimě dítě mazejte častěji, zejména pak obličej. Nezapomínejte na rty. Opět dejte přednost mastnějším a hutnějším krémům, které jsou určeny pro děti. Doporučuji používat kosmetiku z lékárny.

 

Napsal(a)  Martina Richterová

Martina Richterová

Pracuji jako redaktorka.

Zajímám se o módu a módní doplňky.
Jsem maminkou čtyřletého chlapečka a žiji v Praze.
Mezi mé zájmy patří: četba, cestování a turistika.