Domů / Novinky / Jak pečovat o šperky z bižuterie?
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak pečovat o šperky z bižuterie?

Jak pečovat o šperky z bižuterie? - Afrodit.cz    Nosíte „bižu“? Já také, protože podle mého názoru vypadá v mnoha případech o mnoho lépe, než skvosty z drahých kovů. Velkým problémem u bižuterie je její odolnost. Šperky mají tendenci se odírat, vznikají na nich nevzhledné skvrny, šednou, ztrácí lesk...Mám pro vás několik chytrých rad, jak se o bižuterii správně starat a poradit si s nečistotami.

2 pravidla!
Pokud nosíte šperky, musíte se řídit 2 základními pravidly:

1. Při oblékání si šperk navlékněte jako poslední a pokud se svlékáte, tak ho naopak sundejte jako první. Proč? Bižuterie je velice citlivá na chemické látky obsažené v kosmetických přípravcích, škodí jí pot a protože není tak pevná jako zlato či chirurgická ocel, mohla byste ji snadno poškodit.

2. Bižuterie je citlivá také na působení vnějších vlivů jako je prach, přílišné horko, vlhko apod. Je nutné každý kousek vždy pečlivě uložit do šperkovnice. Ideálně každý šperk ještě zabalte do sáčku, aby se k němu nedostal vzduch. Jestliže ji nemáte, pořiďte si alespoň stojánek na šperky. Nikdy neskladujte bižuterii ve vlhkém prostředí.

bizuterie-sperky-nausnice-naramky-nahrdelniky

Pomůže kartáček na zuby, zubní pasta či flanel

K čištění není třeba kupovat drahé roztoky. Bohatě vám postačí mýdlová voda a hadřík, který nepouští vlákna. Hadřík namočte do vody a šperk s ním jemně otírejte, jestliže nečistoty nezmizí, nepoužívejte sílu! Mírné znečištění odstraníte pomocí flanelu.

K odstranění pevně držících nečistot je vhodné použít obyčejný měkký zubní kartáček v kombinaci s trochou zubní pasty. Krouživými pohyby se snažte nečistoty odstranit. Obě tyto metody čistění zvyšují lesk šperku.

cistici-prostredek-na-bizuterii-pasta-kartacek

 

POZOR: Slyšela jsem, že bižuterii prospívá voda s citronem, má podpořit její lesk. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem použila moc citrónové šťávy (na cca 2dl vody asi 1 polévková lžíce šťávy), ale na prstenu i řetízku se po lázni objevily skvrny, se kterými jsem si už nedokázala poradit. Dejte si tedy pozor a vodu s citronem raději nezkoušejte!

Životnost bižuterie prodloužíte jedině tím, že o ni budete řádně pečovat. Nepodceňujte to!

 

Napsal(a)  Magdalena Plivová

Magdalena Plivová


Snažím se užívat si života plnými doušky.
Mám ráda chytré a inspirativní lidi.
Miluji cestování a skvělé jídlo.
Psaní je moje vášeň :-).