Domů / Novinky / Jak potlačit nedostatky a zdůraznit siluetu? Poradíme vám!
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak potlačit nedostatky a zdůraznit siluetu? Poradíme vám!

Jak potlačit nedostatky a zdůraznit siluetu? Poradíme vám! - Afrodit.cz    Nejedna žena si stále myslí, že nadbytečná kila je potřeba důkladně zahalit, nejlépe tmavým oblečením. Přitom by tomu mělo být právě naopak! Jak můžete zamaskovat nadbytečná kila a podpořit svou ženskost?

Lichotivé střihy

Vhodné je upoutat pozornost na přednosti, takže případné nedostatky spíše zůstanou bez povšimnutí. Na oblast prsou upozorní nejen velký výstřih, ale také nejrůznější nápisy nebo aplikace. Široké boky se schovají pod širokou sukní, zatímco váš pas bude patřičně zdůrazněn.

Nepostradatelné pásky

Vhodné je řídit se pravidlem, že velkou plochu je třeba rozdělit. Platí to zejména v případě šatů a tunik, které sice mnohé nedostatky skryjí, ale jednolitá plocha působí mohutným dojmem, takže paradoxně můžete vypadat mnohem objemněji, než ve skutečnosti jste.

Pásky nejrůznějších šířek a barev by se proto měly stát pevnou součástí vašeho šatníku. Mnohdy stačí páskem nedbale přepásat volnou tuniku nebo halenku. Nebojte se ani výrazných přezek a velmi širokých pásků, které plnoštíhlým ženám velmi svědčí.

Zajímavé vzory

Nebojte se výrazných, asymetrických vzorů, které odpoutají pozornost od problematických partií. Oblíbené jsou také velké květy, zvířecí vzory a podobně. Vyvarujte se naopak příliš drobných vzorů, které mohou působit až moc titěrně.

Lehké splývavé materiály

Jak působit jemným, éterickým dojmem i s nějakým tím nadbytečným kilem? Velmi dobrou službu vám prokážou lehké materiály, které příjemně splývají a nevytváří nechtěné „faldy“. Nebojte se ani vrstvení, díky němuž bude výsledný outfit působit ještě lehčeji.

Optické klamy

Proč nevyužít i dalších možností, jak vytvořit pěkné křivky? Vhodné jsou třeba svislé proužky. Důmyslně navržené šaty s tmavými pruhy na bocích také zamaskují několik kil.

Napsal(a)  Katka Martinová

Katka Martinová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;)