Domů / Novinky / Jak se dokonale opálit, ale nespálit
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak se dokonale opálit, ale nespálit

Jak se dokonale opálit, ale nespálit - Afrodit.cz    Také si myslíte, že bronzová pokožka vypadá mnohem zdravěji a přitažlivěji, než bílá? Opalování miluji již od dětství. Ležení na slunci je pro mě relaxace. Ovšem také dobře vím, jak moc může slunce ublížit. Několikrát v životě jsem se ošklivě spálila a od té doby si na to dávám velký pozor. Podělím se s vámi o své poznatky, jak se pěkně opálit, ale nepřehnat to. Protože v tomto případě platí, že méně je více.
   
  Jak se dokonale opálit, ale nespálit
   

  Ochrana před sluncem musí být komplexní

  Velmi se mi osvědčilo opalovat se postupně.Tedy nesnažit se během prvních letních dnů dohnat opálení, které jsem měla po dovolené u moře.
  A po opalování se snažím si dopřát opět kvalitní péči v podobě emulzí, které pokožku dokonale vyživí.
  Je třeba rozlišovat, zda se budete pohybovat na slunci v ČR v nížinách u českých rybníků či na horách při túře, samostatnou kapitolu pak tvoří přímořské státy, kde slunce „pere“ mnohem intenzivněji.
  Když se opaluji v tuzemsku, obvykle volím zlatou střední cestu, tedy UV faktor 20 - 30.

  Důvěřuji zejména krémům z lékárny. Miluji kosmetiu Vichy a La Roche Posay. Především na počátku léta, kdy je kůže po zimě hodně světlá.
  Jakmile vyrazím k moři, zvolím mnohem intenzívnější ochranu s UV faktorem 50 a dávám přednost značce Daylong, která je vhodná také pro děti.

  Co dělat, když se spálíte?

  Spáleniny od sluníčka jsou velmi nepříjemné a bolestivé. Stalo se mi to v životě už několikrát, především u moře. Co mi na to nejvíce pomohlo? Panthenol z lékárny, který vždy vozím s sebou. Na obličej se mi osvědčil obyčejný studený jogurt, který pokožku krásně zklidní. Místo panthenolu používám také fenistil.

  Pouze krémy nestačí

  K ochraně před sluncem nepatří pouze kosmetika, ale také vhodné oblečení a doplňky. V létě se prakticky neobejdu bez slunečních brýlí. Na dovolené u moře je kromě pobytu v moři téměř nesundávám. Velmi si zakládám na pěkných plavkách, které jsou ušité z kvalitního materiálu. Důležité pro mě je, aby plavky na slunci rychle usychaly.

  Opálené tělo a trendy oblečení

  V letních dnech volím nejraději vzdušné pohodlné kousky. Miluji volné sukně a tílka, které střídám dle aktuální nálady. Nejpohodlnější jsou samozřejmě krátké letní šaty. Jako sportovní variantu mám v šatníku nachystané stylové šortky. A samozřejmě nezapomínám na pokrývku hlavy, ideální letní klobouky nebo kšiltovky.
  A co vy, jaké máte zkušenosti s opálením bez rizika? Dáváte přednost slunci nebo raději chodíte do solária?

   

  Napsal(a)  Martina Richterová


   

  Martina Richterová

  Pracuji jako redaktorka.

  Zajímám se o módu a módní doplňky.
  Jsem maminkou čtyřletého chlapečka a žiji v Praze.
  Mezi mé zájmy patří: četba, cestování a turistika.