Domů / Novinky / Jak se sbalit na dovolenou
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak se sbalit na dovolenou

Jak se sbalit na dovolenou - Afrodit.cz    Čas dovolených je konečně tady a s tím mnoho radostí, ovšem i starostí. Jednou z nich je balení zavazadel. V případě delší dovolené se může balení zavazadla ukázat jako oříšek, zejména při nízkých váhových limitech. Jak na balení vyzrát, nic nezapomenout a netahat na dovolenou žádné zbytečnosti?

Vytvořte si seznam

Že nejste příznivcem seznamů? Potom zkuste svůj odmítavý postoj přehodnotit. Seznam vytvořený s předstihem vám ušetří spoustu času a starostí. Můžete si například na internetu najít nějaký univerzální seznam a přizpůsobit si jej k obrazu svému. Nezapomeňte do něj zahrnout potřebné léky, specifické sportovní potřeby atd. Takový seznam můžete navíc používat opakovaně a balení zavazadel si tak ještě více usnadnit.

Začněte balit s předstihem

Rozhodně nenechávejte balení zavazadel na poslední večer před odjezdem. Můžete totiž zjistit, že nemáte vyprané a vyžehlené potřebné oblečení, váš starý kufr má rozbitý zip a podobně.

Rovněž se vyplatí s předstihem zkontrolovat platnost vašich cestovních dokladů, absolvovat případná povinná očkování a vyměnit si peníze. Nic jiného k „přežití“ v zahraničí nepotřebujete!

Nakupte menší balení

Jistě, lahvičky a tuby s kosmetikou sice nezaberou tolik místa a poměrně dobře se skladují, ale nutno podotknout, že výslednou váhu zavazadla mohou negativně ovlivnit. Proto si pořiďte kosmetické přípravky ve zmenšené verzi. A pokud se vaše oblíbené kosmetické přípravky nevyrábí v menším provedení, je dobrým řešením koupit si malé lahvičky, kam si můžete tělové mléko, šampon a další kosmetiku jednoduše přelít.

Vsaďte na univerzální kousky

Nedostatek místa v kufru je zlým snem každé ženy, která chce právě na dovolené předvést jen to nejlepší ze svého šatníku. V takovém případě si vyhraďte trochu času na promyšlení jednotlivých outfitů. Základ dovolenkových modelů by měly tvořit neutrální barvy, například dlouhá bílá či černá sukně. Tu můžete pokaždé doplnit jiným topem a doplňky a rázem budete vypadat každý večer jinak. Podobně je tomu v případě letních šatů, které se dají naprosto proměnit lehkým šátkem nedbale přehozeným přes ramena a podobně. A potřebujete všechny nachystané kabelky? Jedno decentní psaníčko se bude hodit na každý večer strávený na pobřežní promenádě.

Buďte v klidu a nepanikařte

Pokud nejste zrovna přeborník v přípravě na dovolenou, hlavně se zbytečně nestresujte. A jestliže něco důležitého zapomenete, nic se neděje! Pokud nejedete zrovna na konec světa, vždy si můžete chybějící opalovací krém, plavky nebo klobouk dokoupit. Navíc tak budete mít milou vzpomínku na příjemné chvíle strávené na dovolené.

 

Přejeme vám krásnou dovolenou plnou odpočinku, relaxace a nových zážitků!

Přejeme vám pěkné léto plné krásných dnů strávených u vody!

Napsal(a)  Katka Martinová

Katka Martinová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).