Domů / Novinky / Jak si užít advent v pohodě a bez stresu
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak si užít advent v pohodě a bez stresu

Jak si užít advent v pohodě a bez stresu - Afrodit.cz    Děsí vás představa nadcházejícího adventu, během kterého se většinou ani na chvíli nezastavíte? Potom na to zkuste jít letos trochu jinak, v klidu a s nadhledem. Jestliže si chcete předvánoční čas užít, ne jej přetrpět, takto by měl vypadat váš seznam úkolů:

 

  1. Vybrat dárky v klidu domova

Tlačenice a davy lidí v nákupních centrech rozhodně mají k předvánoční idyle hodně daleko. Proto je velká škoda nevyužít možnosti pořídit vánoční dárky přes internet, mnohdy za mnohem nižší cenu a velkou předností je také větší výběr.

  1. Zajistit cukroví

Nemusíte péct, až se nebudete moci na troubu ani podívat. Někdo se v pečení vyžívá, jiný jej bere jako nutné zlo. V takovém případě není nic neobvyklého objednat si cukroví ve vaší oblíbené cukrárně, kterou máte vyzkoušenou. Zkrátka si jen řeknete, kolik kilogramů cukroví potřebujete a vyzvednete si hotové dobroty, které se budou rozplývat na jazyku.

  1. Netrápit se úklidem

Velký předvánoční úklid rozhodně není povinnost, kterou je třeba za všech okolností splnit. Důkladný úklid zabere příliš mnoho času a většina členů vaší rodiny nejspíš stejně nepozná rozdíl. Pokud vám však zaprášené skříně a neumytá okna nedají spát, můžete využít služeb úklidové firmy a věnovat se něčemu příjemnějšímu. V dnešní hektické době to rozhodně není žádná ostuda!

  1. Udělat si chvilku pro sebe a relaxovat

Advent by však měl být hlavně o rozjímání. Proč si tedy každou adventní neděli nevyhradit chvilku klidu a neodpočinout si s horkým nápojem v ruce, třeba u oblíbeného vánočního filmu? Prostě advent, jak má být… Vyzkoušejte například originální horkou čokoládu, která vás pohladí na duši!

Bonus: Recept na mexickou horkou čokoládu

  • 800 ml plnotučného mléka

  • 100 g kvalitního kakaa

  • 50 g cukru

  • 1 lžička mleté skořice

  • vanilkový extrakt

  • špetka kajenského pepře

Přiveďte k varu mléko s vanilkovým extraktem a poté nechte na mírném plameni vařit zhruba 8 minut. Mezitím v misce smíchejte kakao s cukrem a skořicí. Za stálého míchání vsypte do mléka a další 2 minuty povařte. Jestliže čokoláda příliš zhoustne, přilijte trochu horké vody. Čokoládu podávejte posypanou mletou skořicí.

Přejeme vám pěkný adventní čas!

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).