Domů / Novinky / Jak správně pečovat o prádlo
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak správně pečovat o prádlo

Jak správně pečovat o prádlo - Afrodit.cz    Menší opatrností při praní i žehlení trpí nejen barvy, ale samozřejmě i samotný střih a materiál. Při správné péči se vám oblečení odvděčí dlouhotrvajícím krásným vzhledem.

Zároveň je však vhodné uvědomit si, že kvalita každého vašeho kousku se pozná právě až po vyprání. Levné tričko původem z Číny, které je ušito z tenkého, téměř průhledného materiálu, bude s velkou pravděpodobností už po prvním vyprání plné žmolků. A co hůře, švy se často úplně zkroutí a přetočí, takže původně pěkné triko je rázem použitelné maximálně jako hadr na podlahu. Jak tedy na krásné prádlo i po mnoha vypráních?

Jak na voňavé prádlo?

Aviváž používejte s citem. Mnoho lidí v domnění, že aviváž látce vždy prospívá, používá tento přípravek až příliš, což přináší více škody než užitku. A nemusíte používat vyloženě chemické přípravky. Svěží vůni prádlu propůjčí trocha citronové šťávy, kterou lze použít místo klasické aviváže. A déle trvající vůni se postarají kousky mýdla v šuplíku či ve skříni. Naše babičky zkrátka věděly, jak na to!

Jak na skvrny?

Existuje spousta „zaručených“ rad a stejně je k dostání množství „stoprocentně“ účinných přípravků na skvrny. V tomto případě se vyplatí zkoušet různé metody, dokud se nežádoucí skvrny opravdu nezbavíte. Mnohdy může být ale to nejjednodušší řešením tím nejlepším, proto vyzkoušejte například staré dobré jádrové mýdlo.

Jak na jemné prádlo?

I když se bojíte o jemné spodní prádlo, neznamená to, že jej musíte prát výhradně v ruce. Kombinace speciálního programu a ochranné síťky by měla i choulostivé kousky ochránit. Pozor však na nevyzpytatelné háčky od podprsenek!

Jak na sušení?

Hitem poslední doby jsou také sušičky prádla. Zde se vyplatí velká obezřetnost a důkladné studium štítků na jednotlivém oblečení. Často se zdá, že danému kousku nemůže sušení v sušičce nijak ublížit, přitom opak je pravdou! Takto můžete snadno přijít o svou oblíbenou tuniku, což by určitě byla škoda!

Jak na žehlení?

Kromě opatrnosti s ohledem na konkrétní materiál zde platí jednoduchá rada. Co není nutné vyloženě žehlit, to nežehlete! Vysoká teplota totiž ničí vlákna.

 

Jaké jsou vaše tipy pro to, aby vaše oblečení a další textilie zůstávaly stále krásné?

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).