Domů / Novinky / Jak vybrat vhodné ponožky?
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak vybrat vhodné ponožky?

Jak vybrat vhodné ponožky? - Afrodit.cz    Výběr ponožek bychom rozhodně neměli podcenit. Ponožky jsou často velmi opomíjené, vždyť nejsou ani vidět. Ve skutečnosti však dokážou hodně ovlivnit komfort při chůzi i případné nepohodlí. Navíc ponožky často jsou viditelné, na rozdíl od spodního prádla. Také jsou v přímém kontaktu s naší pokožkou. To vše jsou pádné důvody, proč bychom měli ponožkám věnovat více času a vybrat si takové, ve kterých se budeme cítit pohodlně.

Velmi důležitým kritériem při výběru ponožek je, pro koho jsou ponožky určeny. Jinak postupujeme při koupi dětských či pánských sportovních ponožek. Možná vás to překvapí, ale také tento kousek oděvu, který mimochodem tvoří neodmyslitelnou součást našeho šatníku, podléhá módním trendům.

Dámské ponožky

Zejména ženy vybírají ponožky s ohledem na aktuální módní trendy. Vždy záleží na konkrétní situaci a outfitu, ke kterému si ponožky oblékáte. K ¾ kalhotám si oblékněte nízké kotníkové ponožky. K dlouhým legínám vybírejte takové, které nemají pevný lem a nejsou vidět. Do lodiček či balerínek klasické ponožky nepatří. Pokud nemůžete být naboso, volte silonové ponožky tělové barvy.

Pánské ponožky

Muži mají často větší spotřebu ponožek, než ženy. Více se jim potí nohy, proto není výjimkou prostřídat několik párů za den. Muži v ponožkách příliš neexperimentují, obvykle vybírají pohodlné ponožky podle vhodné příležitosti. K obleku se hodí nejlépe tmavé ponožky (rozhodně si neoblékejte bílé ponožky k tmavému obleku). Ty jsou zároveň nejvíce praktické. Ke sportu a volnočasovým aktivitám dávají přednost outdoorovým ponožkám, které jsou funkční a dobře odvádí vlhkost.

Dětské ponožky

Ponožky pro děti tvoří samostatnou kapitolu. Dětem často vybíráme ponožky s motivy nebo barevné modely, které jsou výraznější. Děti si potrpí na potisky s oblíbenými hrdiny. Velmi praktické jsou protiskluzové ponožky, zejména u malých dětí. Oblíbeným materiálem je biobavlna, která je k citlivé dětské pokožce velice šetrná.

Jaké ponožky nosit?

Existuje pár pravidel, kterých bychom se měli držet. Muži by měli nosit vždy ponožky ke společenské obuvi. Důležité je klást důraz na jejich délku. Když si muž sedne a kalhoty se lehce vyhrnou, neměla by být noha holá. K obleku se nejvíce hodí tmavé ponožky - černé, šedé a modré.

 

Sportovní ponožky umožňují větší rozmanitost co se střihu a barvy týče. Veselé ponožky nosí spíše mladí lidé, do práce a do města dáváme přednost konzervativnějším modelům. Na barvy si více potrpí ženy, než muži a nejvíce samozřejmě děti. Nejdůležitější je, aby vám ponožky dobře seděly a netlačily vás.