Domů / Novinky / Jak vyzrát na jarní únavu
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak vyzrát na jarní únavu

Jak vyzrát na jarní únavu - Afrodit.cz    Začátkem jara můžeme pocítit jarní únavu. Po dlouhé zimě je to přirozená věc – trávili jsme čas v přetopených místnostech, chybělo nám slunce a trávili jsme méně času aktivně a na čerstvém vzduchu. Naše tělo se s tím musí vypořádat a my mu můžeme pomoci.

Vitamíny a správná strava

Je potřeba tělo co nejméně zatěžovat, takže bychom měli jíst lehčí potraviny. Důležité je zásobit náš organismus vitamíny z ovoce a zeleniny. Nejlepší k osvěžení jsou ovocné nebo zelené čaje, z nichž já sázím na šípkový, protože šípek obsahuje nejvíce vitamínu C.

sipkovy caj plny vitaminu c

Čerstvý vzduch a pohyb

Nejlépe s únavou a špatnou náladou zatočíte, když vyrazíte ven do přírody. Já jezdím na chalupu do hor, kde je svěží vzduch a možnosti krásných procházek. Vyčistím si hlavu a nasaju novou energii. Pokud nemáte tuto možnost, běžte se projít alespoň do parku. Uvidíte, že se budete cítit lépe, než kdybyste se celý den váleli na gauči.

ovoce vitaminy

Věnujte se činnostem, které vás baví

Když na vás spadne splín, běžte do kina, nebo se sejděte s kamarádkou na skleničku. Baví-li vás číst, kupte si novou knihu, někam si zalezte a čtěte si. Užijte si alespoň jeden den v týdnu podle sebe. Zajděte si na masáž nebo do sauny.
hura do sauny

Dělejte prostě věci, které vás baví a zapomenete na chmury. Jarní únava brzy odezní a vystřídá ji nová energie z následujících teplých dnů.

 

Napsal(a)  Eva Bicanová

Eva Bicanová

Mám ráda kulturu, umění, občas maluji.
Hraju badminton a jezdím na kole. ;)
Ráda čtu i píšu, cestuju a fotím.