Domů / Novinky / Jak zabavit děti o zimních prázdninách? Dáme vám pár tipů!
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak zabavit děti o zimních prázdninách? Dáme vám pár tipů!

Jak zabavit děti o zimních prázdninách? Dáme vám pár tipů! - Afrodit.cz    Zimní období je pro rodiče s dětmi náročnější na vymýšlení venkovních aktivit. Vše záleží především na počasí, na které se v nížinách rozhodně nemůžeme spolehnout. Jistě s námi budete souhlasit, že nejlepší je vyrazit za sněhem na hory. Ovšem ani tam nemáme jistotu dobrých sněhových podmínek a navíc tato záliba není nejlevnější. Pojďme se společně podívat na to, která zimní střediska jsou pro děti vhodná a kam se vydat.
Jak zabavit děti o zimních prázdninách? Dáme vám pár tipů!


Kam se vydat o vánočních prázdninách?

Vánoční prázdniny trvají dlouhé dva týdny. A jistě všichni dobře víme, že zabavit děti doma není nic snadného.

snehulak
Udělejte něco pro své zdraví i nervy a vezměte celou rodinu na hory, alespoň na pár dní. Možností máte několik, pokud se vám nechce cestovat daleko a nemáte peněz nazbyt, vsaďte na české hory.
Ovšem mnohem více zábavy, lepší sněhové podmínky a vyšší komfort vám nabídnou hory v zahraničí, konkrétně v Rakousku.
Málokde jsou tak vstřícní k rodinám s dětmi, jako právě zde.

Rakouské Alpy představují doslova ráj lyžařů a na své si zde přijdou také rodiny s dětmi. Pro malé lyžaře jsou speciálně uzpůsobené sjezdovky a vleky. Děti můžete dát do lyžařské školy a školky, nebo zvolit dětské kluby, kde si děti pohrají, zajím co rodiče se mohou opalovat venku nebo brázdit sjezdovky.

weissensee

Velmi oblíbený lyžařský areál je Weissensee v Korutanech. Toto místo je jako stvořené pro rodiny s dětmi. Funguje zde pět lyžařských vleků, které vás vyvezou až do výšky 1300 metrů nad mořem.
Využít můžete až 50 kilometrů sjezdovek. Na své si přijdou také vášniví bruslaři, protože jakmile jezero Weissensee zamrzne, může se pochlubit největší ledovou plochou v Evropě.

Lyžování v tuzemsku má také své kouzlo

Pokud se vám nechce na těch pár dní vyrážet někam daleko a platit přemrštěnou cenu, můžete zůstat v ČR.
Velmi dobré podmínky pro rodiny s dětmi nabízí ski areál Lipno. Oprávněně patří k nejlepším lyžařským střediskům v ČR, kde najdou děti skutečně bohaté vyžití. Mimo jiné jsou zde umístěna dvě výuková hřiště Foxpark kapitána Lipánka a mnoho dalších volnočasových atrakcí.

lipno

S dětmi můžete navštívit také Jizerské hory, které patří mezi nejčistší hory v ČR. Představují ideální místo pro zimní rodinnou dovolenou. Jsou dobře dostupné z Prahy i ze středních Čech. Skiareál Jizerky představuje 17 km sjezdových tratí, děti se mohou naučit lyžovat v lyžařské školičce.
Kromě školky můžete využít také hernu pro děti, kde se dostatečně „vyřádí“ a vy si můžete v klidu zalyžovat.

ski area jizerky

Hledáte-li vůbec nejlevnější lyžování v ČR, pak jej najdete v severočeských Klínech, kde týdenní permanentka pro čtyřčlennou rodinu vyjde přibližně na 136 Eur.

A co vy, máte nějaký tip, kam se vydat lyžovat s dětmi přes vánoční svátky? Dáváte přednost tuzemskému lyžování, nebo raději vyjíždíte za hranice.

 

Napsal(a)  Martina Richterová

Martina Richterová

Pracuji jako redaktorka.

Zajímám se o módu a módní doplňky.
Jsem maminkou čtyřletého chlapečka a žiji v Praze.
Mezi mé zájmy patří: četba, cestování a turistika.