Domů / Novinky / Jak začít běhat aneb sportem ku zdraví
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jak začít běhat aneb sportem ku zdraví

Jak začít běhat aneb sportem ku zdraví - Afrodit.cz    Chcete se konečně dostat do formy, ale nemůžete najít takovou sportovní aktivitu, která by vám vyhovovala? Proč nezkusit starý dobrý běh, který jen tak něco nepřekoná? Běhání je čím dál populárnější záležitostí a nejen v parcích, ale i mezi paneláky tak vídáme stále více běžců. Hoďte proto za hlavu obavy z divných pohledů. Dnes už je běhání tak samozřejmé, že se mu nikdo nediví.

Proč začít běhat?

Důvodů, které hovoří ve prospěch běhání, je mnoho. Běhání je dobré samozřejmě kvůli zdraví, dobrému pocitu a krásným křivkám. Mohlo by se zdát, že běhání napomáhá formovat svaly pouze na nohách, ale opak je pravdou! Při správném běhu se zapojují všechny důležité svalové skupiny a výsledkem je celkově pevnější postava.

Nespornou výhodou běhání jsou také nízké náklady, neboť kromě kvalitních bot nepotřebujete žádné speciální vybavení, přinejmenším pro začátek. Při běhání si navíc „vyčistíte“ hlavu, zbavíte se každodenních starostí a utřídíte si myšlenky.

 

Stanovte si menší cíle

Hlavní rada pro začínající běžce zní: Nepřeceňte své síly! Počáteční nadšení mnohdy vede k tomu, že běžec neodhadne svou kondici a napoprvé se téměř „odrovná“, takže další den nemůže skoro ani chodit. Následně neustále odkládá další pokus, až veškerá snaha vyzní do ztracena. Raději začněte zlehka a postupně trasu prodlužujte. Ze začátku je rovněž vhodné střídat běh s rychlou chůzí, než se naučíte správně dýchat.

 

Pořiďte si kvalitní boty

Jestliže to s běháním myslíte opravdu vážně, potom investujte do kvalitní obuvi. Všechno ostatní je druhořadé, ale vhodné boty jsou zkrátka základ! Vhodně zvolené boty poskytnou vašim nohám dokonalou oporu a vy předejdete problémům s klouby. Díky správným botám překonáte počáteční odpor. Poté už vám postačí oblíbená mikina a tričko, pohodlné legíny a můžete vyrazit!

Najděte si partnera

Mnoho lidí správně motivuje také správný „parťák“ na běhání. Běhání ve dvojici je pro někoho mnohem příjemnější a také napomáhá překonat krize. A nebudeme vám nic nalhávat, ty se rozhodně dostaví… Důležité je však nenechat se odradit prvními nezdary. Pro mnoho lidí se běhání stane téměř „drogou“, bez které se záhy neobejdou.

 

Běhu zdar!

Napsal(a)  Katka Martinová

Katka Martinová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;)