Domů / Novinky / Jarní výlet do Paříže: jak si město opravdu vychutnat
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Jarní výlet do Paříže: jak si město opravdu vychutnat

Jak si užít prohlídku Paříže bez stresu a vychutnat si její jedinečnou atmosféru? Poradíme vám, jak se na slavné památky podívat trochu jiným pohledem.

Stylový začátek prohlídky Paříže

Jak nejlépe zahájit den v Paříži? Jednoznačně snídaní sestávající z teplého croissantu a šálku kávy v nějaké malé kavárničce. Poté se vydejte na procházku malebnými uličkami. Zapomeňte však na nos zabořený v mapě, raději se jen tak toulejte a nechejte se překvapit tím, kam vás vaše kroky zavedou.

 

Však nemusíte za každou cenu stihnout prohlídku všech památek. To totiž ani nejde. Jinak se z vaší dovolené stane spíše závod než příjemné rozptýlení. V Paříži přece nejste naposledy, přinejmenším tedy budete mít důvod se do tohoto kouzelného města co nejdříve vrátit!

Známé památky z jiné perspektivy

Pokud výšky zrovna nevyhledáváte, prohlídka Eiffelovy věže rozhodně není povinná. Zkuste to pojmout trochu jinak a udělat si příjemný piknik na zatravněném prostranství přímo před tímto ocelovým skvostem. Nic nezkazíte křupavou francouzskou bagetu s úžasným sýrem, který vašim chuťovým pohárkům uhrane! Uvidíte, že i z této perspektivy bude pohled na Eiffelovku stát za to! A zcela jinou tvář Eiffelovy věže nabídne noční světelná show.

Podobně si můžete i jiné pařížské dominanty, například chrám Notre-Dame. Než stát dlouhou frontu, na jejímž konci bude hektická prohlídka interiéru, sedněte si na břeh řeky a pořádně si prohlédněte nádherně zdobenou katedrálu, včetně děsivých chrličů.

Tak trochu odlišný pohled na centrum Paříže nabídne také plavba po Seině, během níž by vám neměla chybět sklenička lahodného červeného vína.

Jedinečný kulturní zážitek

V Paříži však na vás čeká také pořádná dávka kultury v jednom z mnoha galerií a muzeí. Zdaleka nejdůležitější je samozřejmě Louvre. Nemusíte však stihnout prohlídku všech výstavních sálů, jejichž počet jde do desítek, či spíše stovek. Raději si pro začátek vyberte období, které vás zajímá nejvíce, posaďte se na lavičku, které jsou před díly mistrů připraveny, a vychutnejte si pohled na jedinečné obrazy, před jejichž krásou se tají dech. Pokud se nejvíce těšíte na slavnou, tajemnou Monu Lisu, pak se vypravte do sálu obleženého turisty. A budete si chtít udělat obligátní fotografii se zdejší prosklenou pyramidou?

 

Při prohlídce všech známých památek je třeba obrnit se trpělivostí. Frontu si totiž budete muset vystát téměř u každého muzea. Stejně tak se nevyhnete všudy přítomným davům turistů toužících zvěčnit se s výraznými dominantami. To však neznamená, že byste se měli nechat odradit. Paříž je láska na celý život! Aby si na vás nepřišlo deštivé počasí, vybavte se deštníkem s romantickým pařížským motivem. A po celý rok vám bude tento úžasný výlet připomínat moderní povlečení nebo úžasná dámská peněženka.

 

Napsal(a)  Katka Martinová

Katka Martinová

ú

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).