Domů / Novinky / Kam se vydat o prázdninách?
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Kam se vydat o prázdninách?

Kam se vydat o prázdninách? - Afrodit.cz    Prázdniny už klepou na dveře, přichází pro mnohé nejkrásnější měsíce v roce. V létě se nám otevírá mnoho možností, co dělat a kam vyrazit. Já osobně prázdniny miluji, i když už dávno nejsem školou povinná. Ale jako maminka malého chlapečka vím, že prázdniny jsou od toho, abychom je dětem co nejvíce zpříjemnili.. Přichází čas volna, zábavy, dobrodružství a poznání.
Kam se vydat o prázdninách?
 

Ačkoliv v létě je počasí v tuzemsku stálejší, než je tomu na jaře a na podzim, raději dáváme s rodinou přednost zahraničním zájezdům. Celý rok se těším k moři. Když jsme byli s manželem sami, hodně jsme cestovali za exotikou. Rádi jsme létali do Turecka, Tuniska či do Egypta. Výhodou byla poměrně nízká cena a velký komfort, služby all inclusive jsou v těchto zemích téměř v každém hotelu. Nemuseli jsme pak již řešit žádné další jídlo a pití, protože všeho bylo dost. Velmi fascinující oblastí pro nás byla Taba v Egyptě, místo, kde jsou jen obrovské luxusní rezorty a jinak bída a pustina. Opravdu silný zážitek.

alexandria egypt

Jakmile se nám narodil syn, začali jsme volit bližší destinace s ohledem na komfort a bezpečnost. Velmi se nám osvědčila severní Itálie, která je relativně blízko a pro děti nabízí ideální podmínky. Oblast kolem Bibione je však plná Čechů a někdy si tam připadám, jako bych byla doma. O něco zajímavější je střední Itálie, která je už dál a velmi nás v budoucnu láká jih, hlavně Gargano a Sicilie.

italie gargano

Při zpáteční cestě z Itálie si děláme přestávku v Rakousku, kde se zdržíme na dva až tři dny. Rakousko je nádherná země, sic nemá moře, ale na její přírodu a malebnost nikdo nemá. Synovi se líbí místní kravičky, kterých je všude plno. Dlouhá cesta však znamená velkou nudu pro naše dítě. Dlouho jsme přemýšleli, jak syna zabavit. Nejvíce se nám osvědčil tablet v držáku, který slouží jako minitelevize, dále pak písničky z pohádek a mluvené pohádky v CD přehrávači. A mohu jen doporučit cestovat přes noc, protože je větší jistota, že dítě celou cestu prospí.

seebensee rakousko

Samozřejmě ani tuzemska se nezříkám, v ČR je nádherně, bohužel až na tu nejistotu počasí. Proto dáváme přednost prodlouženým víkendům, ideálně v Harrachově. Vybíráme hotely podle toho, zda jsou určeny rodinám s dětmi a ideálně ještě s wellness procedurami. Mám ráda místa, kde je malebná příroda, příjemné ubytování a relaxační procedury.

leto v Harrachove

 

Napsal(a)  Martina Richterová


 

Martina Richterová

Pracuji jako redaktorka.

Zajímám se o módu a módní doplňky.
Jsem maminkou čtyřletého chlapečka a žiji v Praze.
Mezi mé zájmy patří: četba, cestování a turistika.