Domů / Novinky / Mezinárodní den žen
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen - Afrodit.cz    Jak strávit mezinárodní den žen? Pryč jsou doby, kdy tento den ovládalo organizované veselí, takže jej můžete strávit tak, jak je vám milé. Pravdou však je, že tento den má pro mnoho lidí stále trochu negativní nádech. To je ovšem velká škoda. Pojměte ten letošní MDŽ jako příležitost ke změně! Nejdřív si však připomeňme, jak dlouho a proč se tento den vlastně slaví?

Malý exkurz do historie

Vznik tohoto svátku sahá až do počátku minulého století, kdy se začalo zejména ve Spojených státech intenzivně hovořit o ženských právech. Poprvé se slavil už v roce 1911 nejen v Americe, ale také v části Evropy a nesl s sebou jasné poselství, tedy snahu o ženskou rovnoprávnost. Pevné datum, tedy 8. března, se dodržuje od konce první světové války.

Pohodový a příjemný den

Proč si například konečně neudělat radost novou kabelkou, vysněným jarním kabátem nebo jiným moderním kouskem, po kterém už nějaký ten pátek pokukujete, ale pořád se nemůžete odhodlat? Také máte záminku trochu si obalit nervy nějakým lákavým dortíkem, zajít konečně na stále odkládanou kávu s kamarádkou… Možností je zkrátka mnoho!

Vydat se můžete také na dlouhou očekávanou návštěvu kosmetického salonu nebo kadeřnictví. Kdy jindy se ještě trochu zkrášlit, když ne dnes?

Tipy pro muže

Čím v tento den potěšit partnerku? Na to je jednoduchá rada: květina nikdy nezklame! Ovšem ani kvalitní čokoláda nebo luxusní čokoládové pralinky nebudou šlápnutím vedle. A proč nezajít na večeři do oblíbené restaurace? Každá příležitost si zaslouží využití. Ovšem nezapomeňte ani na další ženy ve vaší rodině! I vaše matka si zaslouží nějakou milou pozornost, třeba květinu a elegantní šátek. A sestře nečekaným dárkem také jistě uděláte velkou radost.

 

Slavíte nějak mezinárodní den žen, nebo jej ve vaší rodině necháváte bez povšimnutí?

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).