Domů / Novinky / Moje taneční - zážitek na celý život
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Moje taneční - zážitek na celý život

Moje taneční - zážitek na celý život - Afrodit.cz    Každý z nás si jistě vzpomene na své taneční. Ačkoliv jsem do tanečních chodila již před mnoha lety, myslím, že se za tu dobu toho moc nezměnilo. Pojďme si společně zavzpomínat a připomenout, jak probíhají taneční, jaké účesy a oblečení se nosí. Je toho skutečně mnoho. A protože plesová sezóna je v plném proudu, třeba vás to inspiruje vyrazit do společnosti a oprášit své taneční umění.

 

Když nám bylo ..náct
Velmi obdivuji, když někdo skutečně umí tancovat, protože já jsem na tancování dřevo. Před Vánoci jsem sledovala taneční soutěž Star Dance a připomněla si tím dobu, kdy jsem „šlapala zelí“ v tanečních.
Bylo mi tehdy 16 let a chodila jsem do prvního ročníku střední školy. Taneční jsem považovala jako legraci a možnost předvést se před opačným pohlavím, asi jako většina dívek mého věku. Kluci byli stejně staří, jako my, jenže v tomto věku jsou mezi chlapci a děvčaty diametrální rozdíly, co se vyspělosti týče. Už tehdy jsem si říkala, že taneční partneři by měli být alespoň o tři roky starší.

Šaty do tanečních

Samozřejmě jsem si dávala záležet na šatech, které mi pomáhala vybírat moje mamka.
Šaty do tanečních by měly být krátké, na rozdíl od plesů, volnějšího střihu, aby byly především pohodlné. Neměly by nějak omezovat při tanci a samozřejmě je dobré se vyhnout hlubším výstřihům a příliš krátkým střihům, což samozřejmě ne každá dívka dodržuje.
Jak vypadaly mé šaty do tanečních, už si přesně nepamatuji, vím jen, že byly modré. Dnes je výběr samozřejmě mnohem bohatší, osobně se mi nejvíce líbí takové ty éterické šaty v jemných barvách, například ve světlé růžové nebo modré, ideálně s krátkým rukávem nebo korzetové šaty a pak samozřejmě klasické koktejlky.

Pohodlné střevíčky

Každá dívka by měla mít alespoň dvoje šaty, které může střídat plus jedny na prodlouženou, tam už lze zvolit i delší model. Kromě šatů je důležité vybrat také slušivé, ale hlavně pohodlné lodičky nebo střevíčky. S tím jsem vždycky hodně bojovala, protože podpatky mi tehdy moc neříkaly a ještě v nich tancovat.
V tomto věku se už většina dívek líčí, za nás to nebylo jiné. Je však lepší zvolit pouze jemné líčení, vyvarovat se výrazných barevných kombinací, které potlačují přirozenou dívčí krásu.

 

Jedoduchý drdol

Co se účesu týče, nosila jsem vlasy vždy vyčesané, protože to pro mě bylo pohodlné a myslím si, že většině dívek vyčesané vlasy sluší nejvíce. Není třeba nijak experimentovat, účes od kadeřnice zvolte až na prodlouženou. Na běžné taneční hodiny stačí udělat jednoduchý drdol nebo nechat vlasy volně rozpuštěné.

Nejoblíbenější tanec

A jaký byl můj oblíbený tanec? Určitě Cha Cha, která mne fascinuje dodnes. Je to moc krásný tanec, který navíc není ani tak složitý, i když nohy jsem z něho měla pokopané stejně. Naopak mezi těžké tance patří Jive, který mi nikdy nešel. Ne nadarmo se říká, že Jive vás nenechá vydechnout ani nadechnout.


Jaké jsou vaše vzpomínky?
A co vy? Jaké jsou vaše zážitky z tanečních? Také na ně tak ráda vzpomínáte? Podělte se s námi o pár úsměvných historek. To co nám tehdy přišlo jako největší trapas, se dnes zdá jako srandovní zážitek, který již neodmyslitelně patří k našemu dospívání.

 

Napsal(a)  Martina Richterová

Martina Richterová

Pracuji jako redaktorka.

Zajímám se o módu a módní doplňky.
Jsem maminkou čtyřletého chlapečka a žiji v Praze.
Mezi mé zájmy patří: četba, cestování a turistika.