Domů / Novinky / Nápady na zdravé a chutné svačiny nejen pro děti
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Nápady na zdravé a chutné svačiny nejen pro děti

Nápady na zdravé a chutné svačiny nejen pro děti - Afrodit.cz    Chcete trochu vylepšit jídelníček vašich dětí? Lepší je jít na takové změny postupně a nenápadně, než se dětem najednou snažit vnutit nepopulární zeleninu.

Oblíbené pomazánky

Pomazánky jsou na svačiny velmi vděčné. Rozhodně se však nespoléhejte na kupované pomazánky, které se sice často tváří zdravě, ale v kelímku se velmi často skrývají ztužené tuky, majonéza a další ingredience, které ve zdravé svačince nemají co dělat!

Jarní jídelníček navíc přímo vybízí k většímu zapojení zeleniny. Vaše oblíbené pomazánky můžete vylepšit o jarní cibulku, ředkvičky nebo bylinky.

Veselé zdobení

Z plátku chleba můžete vykrojit libovolný tvar, namazat jej pomazánkou nebo svěží domácí lučinou a poté dozdobit podle vaší fantazie. Jednou to může být nějaká postavička, jindy zvíře nebo květina. Stačí využít barevného ovoce a zeleniny. Plátky vajíčka se promění v oči, nos zastoupí hranolek mrkve a pusu ztvární plátek papriky.

Zdravé mlsání

Oblíbené jsou také zdravější varianty klasických pochoutek. Doma můžete vyrobit ledacos, například termix, nutelu nebo müsli tyčinky. Takto zásadně snížíte množství cukru a zároveň omezíte příjem nejrůznějších dochucovadel a éček. Slazený jogurt zastoupí zdravější bílý jogurt se lžičkou domácího džemu. A k dozdobení je jako stvořené čerstvé ovoce, ze kterého vytvoříte třeba veselý obličej.

Nezvyklé ingredience

Zkuste do jídelníčku celé své rodiny zapojit také nové, zdravé ingredience. Právě v obložených houskách se mnohem lépe ukryjí, takže jim děti snáze přijdou na chuť. Zdrojem cenných živin jsou například semínka a ořechy. Slunečnicová semínka se hodí k posypání obloženého pečiva, chia semínka se dají přimíchat do termixu, jogurtu a podobně.

Daří se vám připravovat zdravé svačinky, které vašim potomkům chutnají?

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).