Domů / Novinky / Nejzajímavější místa v adventním čase
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Nejzajímavější místa v adventním čase

Nejzajímavější místa v adventním čase - Afrodit.cz    Také už vnímáte vánoční atmosféru? Přestože je teprve listopad, obchodní centra i města jsou vyzdobena vánočním osvětlením, o Vánocích slyšíme prakticky ze všech stran. Opravdové Vánoce však začínají s prvním adventním víkendem, tedy čtyři týdny před Štědrým dnem. Těšíte se na výborný svařák, procházku vánočními trhy, rozsvícení vánočního stromku a vůni perníčků? A která místa byste o Vánocích neměli vynechat?
Nejzajímavější místa v adventním čase

Nejoblíbenější vánoční akce, kterých se musíte zúčastnit

Vánoční trhy a akce nabízí prakticky všechna česká města.
Jaké by to byly Vánoce bez rozsvíceného vánočního stromku a vánočních trhů?
V Praze na Staroměstském náměstí je každoročně na konci listopadu rozsvícen největší a nejkrásnější strom v republice.
Rozsvícení vánočního stromku představuje velkou událost, které se zúčastňuje obrovské množství lidí. Ti se často na Staromák ani nedostanou. Letos se tato slavná akce bude konat v sobotu 28. listopadu a společně se stromkem vypuknou také vánoční trhy, které zde budou až do konce tohoto roku.
Pokud se tedy tuto sobotu do Prahy nechystáte nebo se vám nechce „tlačit“ v davu lidí, pak můžete Staroměstské náměstí navštívit kdykoliv jindy v adventním období.

praha

Jedinečnou vánoční atmosféru nasajete i na Václavském náměstí.

vaclavske namesti

Hrady a zámky

Adventní prohlídky slibují také některé hrady a zámky, například Bouzov, Sychrov a Karlštejn.
Možností je skutečně mnoho, pokud nechcete daleko cestovat, najděte si vánoční trhy a akce s nimi spojené v blízkosti vašeho domova nebo se vydejte za hranice, kde dostává vánoční výzdoba ještě movitější charakter.

Kam za hranice?

Nemusíte jezdit příliš daleko.
V Norimberku najdeme jedny z nejkrásnější vánočních trhů s dlouholetou tradicí, neboť norimberský Christkindlmarkt je v Evropě nejpopulárnější. Každý rok se zde otevírá více než 200 stánků, všude kolem jsou umístěny vánoční stromky, světla a dekorace. Tamní specialitou je vaječný punč se šlehačkou a německé koledy.

vanocni norinberk

Za pozornost stojí také vánoční Vídeň, která je symbolem romantiky. Nejznámější jsou vánoční trhy před vídeňskou radnicí. Vše ještě umocňuje netradiční zdobený radniční park. Děti milují vánoční srdíčkový strom, všude spoustu světýlek a ozdob. Ve Vídni jsou oblíbené pečené kaštany, brambory a především typický vídeňský bramborák Kartoffelpuffer.

pecene kastany

Co si na sebe obléknout?

Chystáte se na slavnostní akce, které se konají venku? Pak se pořádně oblékněte, přeci jen samotný svařák vás nezahřeje. Jestliže ještě nemáte svůj šatník doplněný o módní zimní kousky, je nejvyšší čas to změnit. Dámy by neměly zapomenout nejen na teplou bundu, ale také kabát, který vás zahřeje od hlavy až po paty. Praktické jsou také vysoké a hřejivé kozačky. Hitem letošní zimy jsou vyteplené legíny s norským vzorem, které jsou navíc velmi slušivé.

svarak

 

Napsal(a)  Martina Richterová

Martina Richterová

Pracuji jako redaktorka.

Zajímám se o módu a módní doplňky.
Jsem maminkou čtyřletého chlapečka a žiji v Praze.
Mezi mé zájmy patří: četba, cestování a turistika.