Domů / Novinky / Není nad to si věci pořádně naplánovat
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Není nad to si věci pořádně naplánovat

Není nad to si věci pořádně naplánovat - Afrodit.cz    Máte nějaké plány na druhou polovinu léta? Já mám vždy plánu plnou hlavu. Mám takový malý kapesní diářek a do něj si píšu všechno, co si naplánuji. Z jedné strany do něj zapisuji své velké plány a nápady a z druhé strany dopisuji realitu, kterou mi život přichystal. A když to pak vše zpětně porovnám, je to někdy velice zajímavé čtení. Většinu z toho, co si naplánuji, si píšu s otazníkem. A velice často to, co si napíšu s otazníkem, potom škrtnu a přepíšu. Pořídila jsem si proto bílé mazátko. Takže si vesele mažu své plány a nahrazuji je jinými.
Není nad to si věci pořádně naplánovat

Před několika lety jsem cestovala sama po Asii. Měla jsem notýsek a občas jsem si tam něco psala. Když jsem třeba půl dne seděla na nějaké zastávce a čekala na nějaký autobus, tak jsem si do něj psala své PLÁNY, co bych tak asi chtěla dělat na neznámém místě, kam mě autobus dovede.

asie-luxusni-dovolena-krasny-zazitek

PLÁNY VERZUS REALITA:

Čtvrtek ráno: dojedu na místo a vezmu si taxíka. Ubytuji se v krásné chatičce s klimatizací u pobřeží. Dám si výborné jídlo, třeba rybu v blízké restauraci. Půjdu se podívat k moři a budu odpočívat. Určitě se seznámím s nějakými zajímavými mladými lidmi, ideálně mix - místní a cestovatelé. Na večer si koupíme pivo a budeme popíjet na kamenech na pláži.

S takovým zápiskem jsem nasedla na autobus. O dva dny později jsem si poznamenala do notýsku:

asie-more-plaz-chatky-dovolena

JAK TO BYLO DOOPRAVDY:

Středa večer: Nasednu na noční autobus a budu skoro 2 hodiny čekat, než vyjedeme. Když budu spát, vzbudí mě šramot okolo. Budeme mít rozbitý motor a budeme čekat venku ve čtyři ráno, až nás nacpou do jiných přeplněných autobusů. Samozřejmě budu jediný běloch v autobuse. Jediný člověk ne mě promluví, když řekne: „I want your passport“. Nebude mi do zpěvu.

Do chatičky přijedu až odpoledne úplně vyřízená. Rozhodně tam nebudu mít klimatizaci. K jídlu tam budou mít jen nudle, ale dám si je, protože budu mít šílený hlad. Moře bude krásné, ale pláž špinavá. Nebude tam nikdo, s kým bych se mohla seznámit. Pivo si dám sama na polorozbořených schodech před chatičkou.

chatky-asie-more-dovolena

Tak to vidíte. Není nad to si věci pořádně naplánovat :)

 

Napsal(a)  Eva Bicanová

Eva Bicanová

Mám ráda kulturu, umění, občas maluji.
Hraju badminton a jezdím na kole. ;)
Ráda čtu i píšu, cestuju a fotím.