Domů / Novinky / Oblečení na pohovor či schůzku? Poradíme vám.
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Oblečení na pohovor či schůzku? Poradíme vám.

Oblečení na pohovor či schůzku? Poradíme vám. - Afrodit.cz    Pracovní pohovor i důležitá schůzka bývá noční můrou většiny z nás. Jsme nervózní a mnohdy je to úplně zbytečné. Je důležité se na takové situace dobře připravit a pokud máte dostatečné znalosti a dovednosti potřebné k úspěchu, je třeba nervozitu zahodit za hlavu.

 

Potřebné sebevědomí vám ale zvedne správně zvolené oblečení. A to, co si oblečete na pracovní pohovor nebo schůzku, může být pro vás osudové. První dojem dělá strašně moc a někdy se na pozici dostane někdo, kdo má málo zkušeností, jenom proto, že skvěle na pohovoru zapůsobil svým vzhledem a chováním.

 

V oblečení buďte sama sebou, ale dodržujte určitá pravidla.

 

Je důležité, abyste v důležitých chvílích vypadali uvolněně a přirozeně. Pokud celý život nosíte džíny a tričko a najednou se obujete do bot s vysokými podpatky a zvolíte přiléhavé šaty, nebudete se cítit dobře a váš celkový projev nebude takový, jaký by měl být.

 

Vhodně zvolená obuv

Formální oblečení je základ. Z obuvi jsou vhodné boty na nízkém podpatku. Pokud se cítíte na vyšší, můžete si je obout také, ale boty nesmí působit příliš vyzývavě. Zvolte nízké kozačky, lodičky nebo polobotky.

Jaké střihy oblečení jsou IN

Ideální jsou jednoduché střihy, spíše klasické. Jednobarevná košile v té správné velikosti a k ní dobře zvolené sako je naprosto ideální. Chcete-li outfit oživit, můžete sáhnout po košili s jemnými proužky nebo vzorkem. Delší košili zastrčte do kalhot nebo do sukně. Sako volte spíše delší. Absolutního faux pas se dopustíte se sakem kratším než košile. Můžete si vybrat lehčí svetřík, který košili vkusně doplní. Sukně má být v délce ke kolenům a vhodnější je úzká kostýmková než rozevláté volány. Pokud je chladno, sáhněte po kabátu. Prošívaná ani sportovní bunda opravdu není to pravé.

Barvy, které se hodí

V podstatě platí, že jedna část oblečení může mít odvážnější barvu, jen pozor na křiklavé odstíny. Ty na schůzky ani pohovory nepatří. Zvolíte-li tedy jednobarevnou košili a sako, sáhněte klidně po barevné sukni. Vhodné bývají tmavší syté barvy, jako je tmavě modrá, tmavě zelená, hnědá nebo vínová. Béžová a šedá jsou fajn, není-li jich v celém outfitu moc. Vyvarujte se oranžové, růžové, žluté, křiklavě červené a fialové.

Doplňky? Ano, ale...

Výše zmíněné barvy, které jsme zamítli použít při výběru oblečení, mohou však být součástí doplňků. Ovšem ani tady se to nesmí přehánět. Zvolte spíše decentní doplňky, a to včetně kabelek. Pro oživení outfitu můžete použít elegantní šátek nebo vybrat ke sjednocenému oblečení kontrastní pásek. Nepřehánějte to se šperky, stačí jednoduchý prstýnek a jemný řetízek.

Na schůzce můžete uspět i tehdy, zabodujete-li svým vystupováním a vizáží.