Domů / Novinky / Originální tipy, jak nosit šátek
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Originální tipy, jak nosit šátek

Originální tipy, jak nosit šátek - Afrodit.cz    Není šátek jako šátek. Květovaný, s ornamenty, jednobarevný… Vždy však příjemný na dotek a tak variabilní. Šátků zkrátka není nikdy dost… Tento nenápadný, ale působivý doplněk lze nosit na mnoho způsobů, podívejte se na ty nejoblíbenější! Uvidíte, že šátek si zaslouží vaši pozornost a čestné místo ve vašem šatníku…

Šátek a jeho využití ;)

  1. Kolem krku

Snad nejčastěji nosíme šátek kolem krku. I k tomu lze však přistoupit trochu netradičně a dát si na jeho uvázání více záležet, nikoli si jej kolem krku pouze nedbale omotat. Šátek uvázaný na straně působí velmi šmrncovně a ne náhodou připomíná letušku. Rázem tak omládnete o několik let!

  1. Přes ramena

Chystáte se na důležitou společenskou akci, ale nemáte si co obléct přes pečlivě vybrané šaty? Pravdou je, že špatně zvolený svršek může celý outfit rázem zkazit. V takovém případě raději zapomeňte na nepadnoucí sako a dejte přednost elegantnímu velkému šátku, do kterého se budete moci celá zahalit. Platí, že čím větší bude, tím lépe. Šátek si pouze nedbale přehoďte přes ramena a výsledek bude rozhodně stát za to!

  1. Na kabelce

Zdá se vám, že vašemu oblečení „něco“ chybí? Jestliže nemáte čas na dlouhé přemýšlení, sáhněte po šátku. Ten stačí jen tak uvázat kolem ramen od kabelky. Vytvoříte tak nejen zajímavý ozdobný detail, ale také budete připravena na náhlé výkyvy počasí.

  1. Ve vlasech

Letní vítr umí být pěkně otravný, ale pokud máte po ruce šátek, lehce na něj vyzrajete. Stačí šátek použít ke svázání vlasů, nebo si jej můžete uvázat kolem hlavy, jako v oblíbeném retro stylu. Takto šátek patřičně vynikne, proto si dejte záležet na výběru vhodné barvy, vyzkoušet můžete například populární puntíky. Ovšem tím použití šátku na hlavě rozhodně nekončí. Při nepříznivém počasí si šátek nedbale omotejte kolem hlavy po vzoru noblesních Francouzek, rázem budete ještě elegantnější.

  1. Místo ša

I když se vám to bude zdát zvláštní, rovněž na pláži vám může šátek velmi dobře posloužit. Je ovšem třeba co největší šátek, který budete moci použít jako moderní pareo. Zde se vám nabízí celá řada způsobů, jak si šátek uvázat. Jestliže chcete skrýt širší boky a cítit se i při procházce po pláži příjemně, uvažte si šátek kolem boků. Ale efektní je uvázat si šátek kolem hrudníku a vytvořit tak vzdušné šaty, ve kterých se budete cítit neuvěřitelně příjemně. A horké počasí si na vás nepřijde.

  1. Jako pásek

Tím však výčet možných způsobů rozhodně nekončí. Obyčejný šátek totiž snadno nahradí starý, ošoupaný pásek. Šátek můžete pečlivě složit do úzkého pásku a provléct jej poutky na kalhotách, ale stejně tak jej můžete jen nedbale uvázat kolem pasu a během chvilky ozvláštnit obyčejné džíny.

 

Kolik šátků se skrývá v útrobách vaší šatní skříně?

Napsal(a)  Katka Martinová

Katka Martinová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).