Domů / Novinky / Pár rad pro krásu - letní make-up a vlasy
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Pár rad pro krásu - letní make-up a vlasy

Pár rad pro krásu - letní make-up a vlasy - Afrodit.cz    A je to tady! Konečně se blíží vysněná dovolená. Ať už míříme za babičkou na venkov, na krásné pláže jižní Evropy nebo budeme objevovat exotiku jiného kontinentu, je důležité se na to připravit. Mám pro vás pár rad a triků, jak v létě na to. ;)
Pár rad pro krásu - letní make-up a vlasy
 

S make-upem to nepřehánějte

V létě není potřeba to s make-upem přehánět. Ideální jsou klasické pudry, nebo make-upy v pudru, které hezky zmatní obličej. Též doporučuji BB a CC krémy, které nejsou tak „hutné“, přesto jejich účel splní. Osobně však nedopustím na přirozený odstín od sluníčka.
Takže dámy, vylezte občas ze stínu a naberte přirozené barvy.
Hlavně nezapomeňte na to, že čas od času vlezete do vody. Třeba i úplně neplánovaně, jak se to tak někdy stává. Proto DOPORUČUJI voděodolnou řasenku. Vyvarujete se tak možnému smíchu okolí, hloupých poznámek nebo šoku ze sebe sama při náhlém zhlédnutí se v zrcadle. ;)

Rtěnka nebo lesk

Ale teď pryč od vody. Co se týče rtěnek, také není potřeba nic přehánět. Rozhodně nic nezkazíte „naked“ tělovou rtěnkou nebo leskem.
Na večerní romantiku se ale vůbec nebojte červené. V tom případě ale žádné černé linky prosím. Postačí jen řasenka (pro jistotu ta voděodolná).

romanticka barva rtenky

Vlasy nechte vyšisovat

Letos frčí „beach look“. Ať už jde o barvu vlasů nebo jejich úpravu. Takzvaná vyšisovaná barva bezvadně ladí s opáleným obličejem.
Jak toho docílit? Pokud nemáte přirozeně světlejší vlasy, kadeřník si s nimi jistě jednoduše poradí. Ale pozor, všeho s mírou. Stačí třeba jen o jeden odstín zesvětlit po celé hlavě nebo využít lehké melíry. Vyzkoušet také můžete zesvětlovací gel, který je k dostání v drogériích. Pokud máte světle hnědé vlasy a obden na ně tento gel budete nanášet, velmi brzy vám samy zesvětlají.

V létě frčí styl „VSTALA A ŠLA“

Co se týče účesu, je to pro nás, milé dámy, ideální. S účesem si hlavu moc nelámejte. Pokud tedy disponujete poddajnými delšími vlasy, stačí je prohrábnout hřebenem, nanést lehké tužidlo na prsty, vlasy lehce promačkat a účes je na světě. Romantické jsou také hippies copánky nebo drdoly na temeni hlavy. Ty jsou navíc v létě praktické.

Jste-li majitelkou kratších vlasů, zkuste třeba jen trochu jiný střih. Změňte ofinu, vyholte vlasy víc vzadu na krku. Nebo zkuste účes „bobek“. ten je stále v kurzu a mnoha mužům přijde sexy ;).

Budete-li chtít svůj účes rozjasnit a dopřát mu také trochu toho letního bláznění, zkuste hair make-up. Je k dostání v kelímku po 5 gramech a během několika sekund vytvoří na vašich vlasech barevný efekt. Bezvadná je také vlasová bižuterie. Že jste o ní neslyšeli? Poptejte se v kadeřnictví. Velmi lehce se aplikuje a fixuje se pomocí žehličky na vlasy.

Vlasům je v létě také horko

Ať už zvolíte jakýkoliv účes a ozdoby, nezapomeňte na jednu věc. O vlasy je třeba se starat, vysouší se a potřebují vaši péči. Pokud možno, nemyjte je vařící vodou. Vždy v létě používejte nejen kondicionér, ale i výřivný vlasový balzám. Ideálně je nechte přirozeně uschnout. Není-li to možné, použijte ochranné sérum a vlasový olej. Vaše vlasy vám ta to budou vděčné.

 

Napsal(a)  Eva Bicanová

Eva Bicanová

Mám ráda kulturu, umění, občas maluji.
Hraju badminton a jezdím na kole. ;)
Ráda čtu i píšu, cestuju a fotím.