Domů / Novinky / Péče o vlasy a pleť v zimě
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Péče o vlasy a pleť v zimě

Péče o vlasy a pleť v zimě - Afrodit.cz    Současné počasí nepovažuje mnoho lidí za ideální. A to bohužel platí i pro naši pleť a vlasy. Jak si i nyní udržet pěknou pleť a zářivé vlasy?

 

Péče o pleť krok za krokem

Mrazivý vítr a nízké teploty pleti příliš nesvědčí. Tím spíše byste měla věnovat péči o pleť i v tomto období mimořádnou pozornost a pečlivý výběr kosmetických přípravků.

  1. Pečlivé vyčištění

V zimě je vzduch plný nečistot, které se na obličeji bohužel usazují a vnikají hluboko do pórů. Proto je vhodné, kromě každodenního čištění, si dát aspoň jednou týdně více práce a pleť těchto nečistot zbavit pomocí peelingu. Vyrobit si jej můžete i doma z mleté kávy a jogurtu apod.

  1. Důkladná hydratace

Vítr a teploty pod bodem mrazu způsobují nadměrné vysušování pokožky, proto je dobrý hydratační krém nezbytností. Pro zimní měsíce je vhodnější těžší, hutnější krém. Ten je dobré nosit i v kabelce, abyste si v případě potřeby mohla namazat nos či tváře.

  1. Komplexní výživa

V zimě je více než kdy jindy důležitá dostatečná výživa pleti. Kromě denního a nočního krému by měla být součástí péče o pleť vyživující maska. I v tomto případě můžete sáhnout do lednice nebo do spíže. Ideální je například bílý jogurt smíchaný s medem. Ještě více budou vaši pleť hýčkat vyživující séra, která se v poslední době těší čím dál větší oblibě. Vysoce koncentrované látky jsou totiž doslova balzámem pro unavenou pokožku.

Tipy pro péči o vlasy

Zima není pro stav vlasů takovou hrozbou jako léto, ale i během mrazivého počasí si vlasy zaslouží důkladnou péči. Zejména vlasy náchylné k vysušování mohou ztrácet lesk a působit neupraveně. V zimě proto nezapomínejte na pravidelnou aplikaci vlasové masky nebo zábalu. Rovněž se vyvarujte pohybu na studeném vzduchu s vlhkými vlasy, neboť ty jsou pak mnohem náchylnější k lámání.

Zkuste také omezit žehlení nebo naopak natáčení vlasů, zvlášť pokud je stejně brzy skryjete pod čepici. S tím souvisí také nepříjemné elektrizování vlasů. To je způsobeno nejen přetahováním svetrů přes hlavu, ale také suchým vzduchem a změnami teplot při přechodu ze zimy do tepla. Předejít tomu lze použitím vyhlazujícího séra.

 

Jaké jsou vaše tipy pro péči o pleť a vlasy v chladném počasí?

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).