Domů / Novinky / Porcelánové panenky píší své dojemné příběhy
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Porcelánové panenky píší své dojemné příběhy

Porcelánové panenky píší své dojemné příběhy - Afrodit.cz    Mezi nejoblíbenější hračky patří napříč generacemi autíčka a panenky. Děvčátka dávají svým panenkám jména, oblékají je a často také češou. V určitém věku pochopitelně panenky upadnou v zapomnění a dívky dávají přednost jiným aktivitám. V dospělosti se k nim však často vracejí. Tentokrát se však poohlíží po porcelánových panenkách, které jsou dokonale krásné a slouží jako jedinečná dekorace interiéru.

Panenky z porcelánu přitahují pozornost, protože jsou realistické a vypadají přirozeně. Může za to matný odstín a porcelánový porézní struktura. Panenky často připomínají umělecká díla díky svým živoucím očím, průhledné kůži a nádherným upraveným vlasům. Porcelánové panenky byly v minulosti doménou bohatých vrstev obyvatelstva a kupovali se jako hračky pro malé dívky. Dnes jde spíše o dekorace a sběratelskou vášeň dospělých dam.

Různé velikosti i šaty

Panenka z porcelánu může být různě velká. Běžně se prodávají porcelánové panenky velké 30 cm, v nabídce jsou však také panenky velké 40 cm, 45 cm, 64 cm nebo dokonce 78 cm. Vybrat si samozřejmě můžete barvu vlasů. Je libo brunetu, černovlásku nebo blondýnku? Chcete, aby vaše vyvolená měla dokonalý účes na ples nebo raději rozpuštěné vlasy pod čepcem? Je to jen na vás, které dáte přednost.

Každá panenka má napsaný svůj příběh, který dává najevo pomocí oblečení. Velmi oblíbené jsou panenky v lidových krojích nebo slavnostních zámeckých šatech. Panenky však mohou mít také zcela běžné oblečení odpovídající ročnímu období. Zcela unikátní jsou pak panenky indiánky.

Historie porcelánových panenek

První panenka z porcelánu byla vyrobená ve Francii v 18. století. Panenka měla hlavu, ruce i nohy z porcelánu a tělo bylo kožené. V průběhu času se staly tyto panenky oblíbenými v celém světě. Začali je vyrábět například v Německu, kde však byly panenky méně sofistikované. Francouzští autoři se pyšnili figurkami, které navíc propagovaly módu.

Moderní sběratelské porcelánové panenky se začaly vyrábět asi v 80. letech 20. století. Tyto panenky již byly určené pro dospělé, nikoli jako hračka pro děti. Někteří sběratelé kupovali porcelánové dámy jen proto, aby ji udrželi co nejdéle v originálním balení a později prodali za více peněz. Našly se však také vášnivý sběratelé, kteří panenkám pořizovali i další vybavení jako například kočárky.