Domů / Novinky / Povlečení podle ročního období
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Povlečení podle ročního období

Povlečení podle ročního období - Afrodit.cz    Není povlečení jako povlečení. V průběhu roku se mění váš šatník, tak proč by se nemohlo měnit i vaše povlečení a ložní prádlo? Pojďte se podívat na to, jak se spolu s povlečení může měnit i vaše ložnice!

Vhodný materiál a ložní prádlo do tepla i do zimy

I když máte v ložnici i v zimě příjemné teplo, je možné, že váš pocit je úplně jiný a vy se neustále klepete zimou. Tomu lze však předejít nejen zesílením topení, ale také výměnou přikrývky za teplejší variantu. Ovšem i materiál, ze kterého je povlečení vyrobeno, hraje pro váš tělesný komfort zásadní roli.

Zatímco některé materiály působí vyloženě chladivě, například luxusní satén, jiné jsou v létě téměř nepoužitelné. Asi budete souhlasit, že takový flanel nebo mikroplyš není během teplých nocí zrovna dobrou volbou. To však rozhodně neznamená, že musíte v každém ročním období používat jiné povlečení. Třeba kvalitní bavlněné povlečení vám udělá velmi dobrou službu po celý rok.

Vhodné barvy a vzory pro váš lepší pocit

S tím, jestli je nám v ložnici příjemně, velmi úzce souvisí také barvy. Zatímco studené barvy navozují pocit zimy, teplé přírodní odstíny zateplí místnost i opticky. Než se tedy pustit do vymalování ložnice nějakou výraznou barvou, může být praktičtější vsadit na neutrální odstín, například béžovou, krémovou, případně šedou.

Nevýrazně zařízenou ložnici je potom mnohem snazší doladit vhodně zvoleným povlečením, předložkami k posteli, dekou, polštářky a dalšími textiliemi a drobnými doplňky.

Proč si tedy na zimu nepořídit luxusní povlečení v hřejivé vínové barvě? Na jarní notu se můžete naladit pomocí veselého povlečení s krásnými květy. A v horkém létě jistě oceníte abstraktní modré povlečení na léto. Každý si zkrátka přijde na své!

 

Podle čeho se řídíte při výběru povlečení a ložního prádla vy?

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).