Domů / Novinky / Proč se vyplatí vyrazit za lyžovačkou do Alp
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Proč se vyplatí vyrazit za lyžovačkou do Alp

Proč se vyplatí vyrazit za lyžovačkou do Alp - Afrodit.cz    Na lyžích jsem poprvé stála jako malá holka. Každý rok jsme s rodinou vyráželi na české hory a je fakt, že čím starší jsem byla, tím horší podmínky na českých horách byly. Později jsem přesedlala na snowboard. Rodiče už lyže pověsili na hřebík, ale naštěstí mám partu přátel, se kterou každý rok vyrážíme brázdit hory. Už několik let ale jezdíme do zahraničí, v oblibě máme Itálii, a to hlavně díky nízké ceně v kombinaci se super upravenými sjezdovkami. Mám pro vás 3 tipy, kam můžete vyrazit. Užijete si stejně jako my!

Passo Tonale

První naše cesta zamířila do oblíbeného střediska Passo Tonale. Důvodem byla cena a hlavně to, že se sem pohodlně dostanete autem za několik hodin jízdy z ČR. Cesta vede převážně po dálnicích. Passo Tonale je super, protože zde najdete až 100 km perfektně upravených tratí. Líbit se tady bude začátečníkům, takže za mě – krásné, ale pokud máte radši prudké svahy, líbit se vám tu moc nebude.

Val di Fiemme

Další rok jsme vyrazili do střediska Val di Fiemme, které je přezdíváno „Brána Dolomit“. Mě se v tomto středisku líbilo asi nejvíce. Výhodou je, že si koupíte skipass Dolomity Superski, díky kterému můžete každý den lyžovat v jiném středisku. My jsme toho využili a doporučuji. Z Prahy je to do Val di Fiemme cca 700 km, takže pohoda!

Arabba

Do třetice vám chci doporučit ski resort Arabba, který jsme vyzkoušeli v roce 2011. Nachází se zde nejvyšší vrchol Dolomit hora Marmolada. Je z ní prý úchvatný výhled. Prý píšu proto, že my jsme na počasí neměli štěstí a na vrcholu hory nás přepadla hustá mlha. Jestliže vyrazíte sem, nejdříve se podívejte na předpověď počasí. Jinak toto středisko má určitě nejhezčí panorama. Zážitkem je určitě lyžování okolo masivu Sella Ronda.
Doporučuji vyrazit ráno, protože odpoledne jsou už sjezdovky hodně rozbité.

Nezapomeňte se vybavit!

Jestliže se pro Itálii rozhodnete, užijete si báječnou dovolenou. Doporučuji si pořídit kvalitní vybavení. Na sjezdovky určitě nevyrážejte bez helmy a brýlí. Pořiďte si také kvalitní sportovní bundu a kalhoty. Jestliže vyrazíte i na běžky, bude se vám hodit tato sportovní bunda. Pod kalhoty se určitě hodí mírně zateplené legíny, ve kterých můžete chodit i „jen tak“ na chatě.

A ještě cena – pokud vyrazíte ve více lidech, za jeden týden (včetně ubytování, skipasu, jídla i dopravy) zaplatíte cca 8 000 Kč. Je to cenově srovnatelné s dovolenou na českých horách, ale zážitky a kvalita jsou na mnohem vyšší úrovni!

Napsal(a)  Magdalena Plivová

Magdalena Plivová


Snažím se užívat si života plnými doušky.
Mám ráda chytré a inspirativní lidi.
Miluji cestování a skvělé jídlo.
Psaní je moje vášeň :-).