Domů / Novinky / Rady a tipy jak v zimě pečovat o pleť
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Rady a tipy jak v zimě pečovat o pleť

Rady a tipy jak v zimě pečovat o pleť - Afrodit.cz    Ať už máte zimu rádi nebo naopak holdujete spíše teplu, je jisté, že vaší pleti zima příliš dobře nedělá. V zimě si vaše pleť zaslouží důkladnou péči, která jí pomůže čelit nepříznivému počasí. Mnoho lidí si myslí, že vystačí s mastnějším krémem na obličej, ale péče by měla být komplexnější. Pokožka celého těla se totiž mnohem více vysušuje. Jednodušší je však vysušování předcházet, než se později snažit vyléčit popraskanou pleť. Pojďme se tedy podívat na to, čemu byste v mrazivém počasí měla věnovat pozornost.
   

  Mastnější krém je základ

  V zimě používejte mastnější krém, nejlépe s UV filtrem, protože i zimní sluníčko umí být velmi zrádné. Krém vždy aplikujte i na krk a dekolt. Na mastnou pokožku samozřejmě nemůžete použít stejný krém jako na suchou pleť, nicméně i mastná pokožka si zaslouží trochu promastit. Speciální péči si nepochybně zaslouží citlivá pokožka v oblasti očí. Vhodně zvolený krém ji dokonale vyživí, zároveň vám pomůže předcházet vzniku vrásek.

  pece o plet

  Pořádná výživa pro pleť? Maska!

  Jestliže příliš neholdujete pleťovým maskám a považujete je spíše za ztrátu času, zkuste alespoň v zimě svůj názor přehodnotit. Ve vaší kosmetické výbavě by neměla chybět vyživující maska, kterou si však zvládnete jednoduše vyrobit i doma. Smíchejte například jednu lžíci tvarohu a dvě lžičky medu. Naneste na obličej a po dvaceti minutách opláchněte. Na opravdu vysušenou pleť si připravte masku z jednoho žloutku a trošky olivového oleje.

  Nezapomínejte na rty!

  Rty se v zimě mohou rychleji vysušovat a praskat, což může být velmi nepříjemné, ale můžete tomu snadno předcházet. V zimním období byste měla mít balzám na rty neustále při ruce a pravidelně jej používat. Nezapomeňte si namazat rty i na noc. Jedině na nepopraskaných a vyživených rtech bude rtěnka či lesk vypadat dobře.

  Bez krému na ruce ani ránu!

  Zvýšenou pozornost byste však neměla věnovat pouze svému obličeji. I vaše ruce dostávají v zimě pořádně zabrat, proto byste je měla krémovat rozhodně častěji než jednou denně před spaním. Pořiďte si proto menší balení krému, které budete nosit v kabelce. Pokud chcete své ruce trošku rozmazlit, dopřejte jim lázeň v míse s teplou vodou a kapkou kvalitního olivového oleje.

  pecujeme o svou plet

  Tělové máslo, olej nebo mléko?

  V zimě se však vysušuje pokožka celého těla, proto se po každé sprše či koupeli důkladně nakrémujte. Vytvořte si malý rituál a vychutnejte si chvilku klidu při péči o vaši pokožku. Brzy uvidíte, že vaše pokožka bude už na pohled pevnější a hebčí. Na zimu jsou ideální tělová másla nebo oleje, které vaši pokožku dokonale vyživí a zvláční. Neuděláte chybu, jestliže sáhnete po výrobku s přídavkem bambuckého másla. Lehké tělové mléko si nechte raději na teplejší období.
  A jak se o svou pleť v zimě staráte vy? Máte nějaké osvědčené recepty na domácí masky či krémy?

   

  Napsal(a)  Katka Martinová

  Katka Martinová

  Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
  A baví mě o tom všem psát. ;).