Domů / Novinky / Svátek všech zamilovaných se blíží, jak jej oslavit stylově?
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Svátek všech zamilovaných se blíží, jak jej oslavit stylově?

Svátek všech zamilovaných se blíží, jak jej oslavit stylově? - Afrodit.cz    Únor je neodmyslitelně spojený se svátkem všech zamilovaných, kterým je svatý Valentýn a připadá na 14. Února. Kdo to vlastně byl svatý Valentýn a proč jej oslavujeme? Pojďme si toto téma více přiblížit.

 

Kdo byl svatý Valentýn?

Každý rok 14. února si zamilovaní dávají drobné dárečky nebo psaníčka, takzvané valentýnky. Máte někoho moc rádi a hledáte způsob, jak mu to říci? Právě v tento den toho můžete využít. Kdo vlastně byl svatý Valentýn a proč se stal patronem všech zamilovaných? Ve skutečnosti existuje hned několik verzí o jeho původu a minulosti. Jeho život obestírají mnohá tajemství a legendy. Stěžejní jsou hned dvě, tedy křesťanská a pohanská.

Křesťané praví, že Valentýn působil jako kněz v Římě nebo jako biskup v Terni. Valentýn měl oddávat zamilované páry i přes přísný zákaz císaře Claudiuse. Později na to císař přišel a nechal jej uvěznit. Zamiloval se do dcery žalářníka, které v den smrti nechal na rozloučenou zamilovaný dopis.
Pohanská legenda poukazuje na to, že Valentýn byl osvícený a velmi počestný člověk, o kterém se dozvěděl také císař Claudius. Říká se, že z lásky uzdravil nevidomou dívku. To mu ovšem nikdo nevěřil, Valentýna pohané zajali a popravili.

Romantická gesta

Ať už věříte legendám o svatém Valentýnu, nebo nikoliv, pak vězte, že tento svátek se stal velmi oblíbeným a slaví se také u nás. Je spojen s mnoha zamilovanými zvyky a gesty, které bychom neměli nechávat pouze na tento jediný den v roce. K Valentýnu neodmyslitelně patří romantické dopisy, které si zamilovaní posílají mezi sebou. Nemusíte se nijak rozepisovat, stačí jen vyjádřit své city a potěšit tím toho, koho máte rádi.

ruze

Obdarujte svou lásku drobným dárkem. Nemusí to být nic drahého ani velkého, i když muži často sází na šperky a květiny a ženy volí parfémy nebo spodní prádlo.
Ženu vždy potěšíte krásnou kabelkou, doporučit můžeme například trendy červenou kabelku Federicu s kovovými doplňky. Vybrat můžete také vkusný šátek.
Andre zimní šála zdobí i hřeje zároveň.
Pokud se vám nechce utrácet, kupte jednoduše bonboniéru ve tvaru srdce nebo vyrobte dárek z lásky.

romanticky vecer

Jak prožít Svatého Valentýna?

Přemýšlíte, čím svého partnera nebo partnerku překvapit k příležitosti svátku všech zamilovaných? Vsaďte na nevšední zážitek!
Možností je opravdu mnoho, nechte se inspirovat.

zamek liblice

Kde jinde oslavit svátek zamilovaných, než v romantickém prostředí krásného zámku? Zvolit můžete například víkend na barokním zámku Liblice.
Skvělou alternativou zámku jsou zámecké hotely, které často připravují speciální programy pro zamilované.

romantika

A pokud milujete relaxaci, vyrazte se svou polovičkou na wellness víkend. Fantazii se meze nekladou.

 

Napsal(a)  Martina Richterová

Martina Richterová

Pracuji jako redaktorka.

Zajímám se o módu a módní doplňky.
Jsem maminkou čtyřletého chlapečka a žiji v Praze.
Mezi mé zájmy patří: četba, cestování a turistika.