Domů / Novinky / Svátek všech zamilovaných se blíží, jak jej oslavit stylově?
Výrobci
Odběr novinek

Svátek všech zamilovaných se blíží, jak jej oslavit stylově?

Svátek všech zamilovaných se blíží, jak jej oslavit stylově? - Afrodit.cz    Únor je neodmyslitelně spojený se svátkem všech zamilovaných, kterým je svatý Valentýn a připadá na 14. Února. Kdo to vlastně byl svatý Valentýn a proč jej oslavujeme? Pojďme si toto téma více přiblížit.

 

Kdo byl svatý Valentýn?

Každý rok 14. února si zamilovaní dávají drobné dárečky nebo psaníčka, takzvané valentýnky. Máte někoho moc rádi a hledáte způsob, jak mu to říci? Právě v tento den toho můžete využít. Kdo vlastně byl svatý Valentýn a proč se stal patronem všech zamilovaných? Ve skutečnosti existuje hned několik verzí o jeho původu a minulosti. Jeho život obestírají mnohá tajemství a legendy. Stěžejní jsou hned dvě, tedy křesťanská a pohanská.

Křesťané praví, že Valentýn působil jako kněz v Římě nebo jako biskup v Terni. Valentýn měl oddávat zamilované páry i přes přísný zákaz císaře Claudiuse. Později na to císař přišel a nechal jej uvěznit. Zamiloval se do dcery žalářníka, které v den smrti nechal na rozloučenou zamilovaný dopis.
Pohanská legenda poukazuje na to, že Valentýn byl osvícený a velmi počestný člověk, o kterém se dozvěděl také císař Claudius. Říká se, že z lásky uzdravil nevidomou dívku. To mu ovšem nikdo nevěřil, Valentýna pohané zajali a popravili.

Romantická gesta

Ať už věříte legendám o svatém Valentýnu, nebo nikoliv, pak vězte, že tento svátek se stal velmi oblíbeným a slaví se také u nás. Je spojen s mnoha zamilovanými zvyky a gesty, které bychom neměli nechávat pouze na tento jediný den v roce. K Valentýnu neodmyslitelně patří romantické dopisy, které si zamilovaní posílají mezi sebou. Nemusíte se nijak rozepisovat, stačí jen vyjádřit své city a potěšit tím toho, koho máte rádi.

ruze

Obdarujte svou lásku drobným dárkem. Nemusí to být nic drahého ani velkého, i když muži často sází na šperky a květiny a ženy volí parfémy nebo spodní prádlo.
Ženu vždy potěšíte krásnou kabelkou, doporučit můžeme například trendy červenou kabelku Federicu s kovovými doplňky. Vybrat můžete také vkusný šátek.
Andre zimní šála zdobí i hřeje zároveň.
Pokud se vám nechce utrácet, kupte jednoduše bonboniéru ve tvaru srdce nebo vyrobte dárek z lásky.

romanticky vecer

Jak prožít Svatého Valentýna?

Přemýšlíte, čím svého partnera nebo partnerku překvapit k příležitosti svátku všech zamilovaných? Vsaďte na nevšední zážitek!
Možností je opravdu mnoho, nechte se inspirovat.

zamek liblice

Kde jinde oslavit svátek zamilovaných, než v romantickém prostředí krásného zámku? Zvolit můžete například víkend na barokním zámku Liblice.
Skvělou alternativou zámku jsou zámecké hotely, které často připravují speciální programy pro zamilované.

romantika

A pokud milujete relaxaci, vyrazte se svou polovičkou na wellness víkend. Fantazii se meze nekladou.

 

Napsal(a)  Martina Richterová

Martina Richterová

Pracuji jako redaktorka.

Zajímám se o módu a módní doplňky.
Jsem maminkou čtyřletého chlapečka a žiji v Praze.
Mezi mé zájmy patří: četba, cestování a turistika.