Domů / Novinky / Také milujete muzikály?
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Také milujete muzikály?

Také milujete muzikály? - Afrodit.cz    Od puberty mám ráda muzikály. Za svůj život jsem jich navštívila opravdu mnoho. Ráda bych se s vámi podělila o své dojmy a zážitky.
Také milujete muzikály?

Samozřejmě v současné době nelze vidět každý muzikál, protože se s nimi doslova roztrhl pytel. Před necelými dvaceti lety však bylo muzikálů jako šafránu. Také pamatujete na Draculu, který se mimochodem hraje i dnes a téměř ve stejném obsazení? Jistě se mnou budete souhlasit, že právě tento muzikál je pomyslná špička ledovce. Mě osobně uchvátil ze všech nejvíce, každá písnička je naprosto dokonalá.

 

Na Draculovi jsem byla poprvé, když mi bylo 15 let, tehdy samozřejmě s rodiči. Je to až neuvěřitelné, že nedávno uběhlo dvacet let od prvního představení tohoto dnes již fenomenálního muzikálu, který si našel mnoho fanoušků nejen u nás, ale také v zahraničí. Dnes už je většina umělců, kteří stáli za zrodem tohoto muzikálu, po smrti. Texty k písním napsal Zdeněk Borovec a hudbu složil Karel Svoboda. Oba tito umělci měli „na svědomí“ ještě jeden velmi úspěšný muzikál, kterým byl Monte Cristo v roce 2000. Dnes už jsou bohužel oba po smrti, stejně jako choreograf Richard Hes či režisér Jozef Bednárik.

muzikal-dracula

Jedním z prvních muzikálu, kterým se dostalo neobyčejné slávy, byl také Jesus Christ Superstar s Kamilem Střihavkou a Bárou Basikovou v hlavní roli. Oproti Draculovi byl tento muzikál „rokovější“, písničky byly svižnější. Osobně musím říct, že Dracula mne oslovil více, ale je to samozřejmě věc vkusu každého z nás. Také tento muzikál se nyní vrací opět na scénu v nové verzi, kterou letos uvedlo divadlo Karlín.

muzikal-jesus-christ-superstar

Postupně začaly muzikály přibývat. Viděla jsem například Hamleta od Janka Ledeckého, Johanku z Arku, kde excelovala Bára Basiková v alternaci s Lucií Bílou. Tu jsem před dvěma lety obdivovala coby královnu Aida, nádherná byla také jako Carmen. Oba tyto muzikály můžete shlédnout v již zmíněném Karlínském divadle, které je velmi pěkné.

muzikal-carmen

V posledních letech jsou pro mne kulturní akce spíše sváteční od doby, kdy jsem se stala maminkou. Nicméně čas od času si zařídím hlídání a vyrazím s manželem, kamarádkou nebo maminkou buď na muzikál, nebo jen do divadla na pěkné představení. Naposledy jsem navštívila divadlo GOJA MUSIC HALL, které se nachází na pražském Výstavišti. Muzikál (částečně i opera) Fantom Opery byl skutečně fascinující, zejména svou výpravou. Nádherná scéna, kostýmy a překrásné písničky.

 

Už teď se těším, až na podzim vyrazím na další, i když zatím ještě nevím na který. Výběr je opravdu pestrý. A co vy, také máte rádi muzikály? A jaký nejvíce?

 

Napsal(a)  Martina Richterová

Martina Richterová

Pracuji jako redaktorka.

Zajímám se o módu a módní doplňky.
Jsem maminkou čtyřletého chlapečka a žiji v Praze.
Mezi mé zájmy patří: četba, cestování a turistika.