Domů / Novinky / Tipy pro dobrý spánek
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Tipy pro dobrý spánek

Tipy pro dobrý spánek - Afrodit.cz    Trápí vás nespavost, problém s usínáním a časté buzení během noci? Spánek je pro náš organismus i duševní pohodu velmi důležitý, proto není radno jeho kvalitu podcenit. Podívejte se na následujících 7 tipů pro dobré spaní. Jistě vám některý z nich pomůže k dokonalému odpočinku.

Meduňkový čaj

Bylinky jsou v podobných situacích první volbou. A zcela právem! Osvědčená je zejména meduňka, která navíc příjemnou chutí potěší i odpůrce podobných bylinných čajů. Meduňkový čaj si dejte půl hodiny až hodinu před spaním.

Teplé mléko s medem

Možná se vám to zdá jako otřepaná rada, ale něco na tom zkrátka je. Teplé mléko má uklidňující vliv, v kombinaci s kvalitním medem obzvlášť! A mírně nasládlou chuť tohoto nápoje si určitě zamilujete!

  1. Voňavá levandule

Jak jde o uklidnění, není nad levanduli! Tato bylina je oblíbená nejen díky krásnému fialovému zbarvení, ale zejména díky nádherné vůni. Navíc ji můžete použít na mnoho způsobů. Usušená v látkovém pytlíčku by neměla chybět v blízkosti vašeho polštáře. Díky esenci nebo vonné svíčce můžete vytvořit krásné aroma v celé ložnici. Ale dobrou službu udělá i tělové mléko s vůní levandule, nebo masážní olej, který můžete aplikovat na stejných místech jako parfém.

  1. Příjemné čtení

Oblíbená kniha nikdy nezklame! Zvažte však, jestli detektivka nebo thriller budou to pravé, pokud chcete mít pěkné sny. Raději sáhněte po nějaké lehčí četbě… Vítaným zpestřením může být také audiokniha namluvená vaším oblíbeným hercem.

Relaxační hudba

Jak se opravdu dokonale uklidnit a zapomenout na každodenní starosti? Vítanou pomoc vám může poskytnout relaxační hudba, která vytvoří velmi příjemnou kulisu při usínání.

  1. Čerstvý vzduch

V neposlední řadě nezapomeňte ani na důkladné vyvětrání před spaním. Stačí větrat krátce, zato intenzivně. Odměnou vám bude svěží vzduch, který přímo vybízí k pěkným snům…

  1. Útulné prostředí

Menší, ale důležitou roli hraje také prostředí, ve kterém usínáte. Proto si dejte záležet i na výběru příjemného a pěkného povlečení, ve kterém vám nebude ani teplo, ani zima.

A čemu se naopak vyhnout? Vyvarujte se používání mobilů před spaním, stejně tak sledování televize. Agresivní světlo působí velmi rušivě, což je před spaním nežádoucí. Může také pomoci obejít se bez spánku během dne, máte-li to ve zvyku.

 

Jaké jsou vaše tipy na dokonalý odpočinek?

Napsal(a)  Katka Romanová

Katka Romanová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).