Domů / Novinky / Vysoké, nebo nízké ponožky?
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Vysoké, nebo nízké ponožky?

Vysoké, nebo nízké ponožky? - Afrodit.cz    Považujete ponožky pouze za nezbytnou součást outfitu, nikoli však za módní doplněk? Pak vězte, že časy se mění…

Jsou totiž pryč doby, kdy ponožky sloužily pouze jako nezbytný doplněk, avšak bez estetické funkce. V současné době se ponožky dostávají do popředí a těší se zasloužené pozornosti. Neznamená to, že máte trávit výběrem vhodných ponožek každé ráno několik minut. Přesto je však vhodné se nad výběrem ponožek aspoň krátce zamyslet a zhodnotit, jestli celý outfit tvoří promyšlený celek. Kdy zvolit nízké ponožky a kdy naopak zůstat u vysoké varianty?

Vysoké ponožky jako stylový doplněk

Jistě neuniklo vaší pozornosti, že v poslední době jsou v módě kratší nohavice, ať už se jedná o dámské, nebo pánské kalhoty. Právě tento módní výstřelek dává vyniknout vysokým ponožkám. Ty by měly být v první řadě kvalitní. Ponožky mohou barevně ladit s kalhotami nebo botami, ale rovněž mohou vytvářet nápaditý barevný kontrast, jako například červené ponožky doplňující hnědé boty a kalhoty, nebo oblíbený kontrast tmavě modré a hořčicově žluté. Takové módní experimenty sice vyžadují notnou dávku odvahy, ale určitě nebudete litovat!

Nízké ponožky pro maximální pohodlí

Nízké ponožky jsou naopak v teplém počasí mnohem komfortnější. Zároveň si je můžete bez obav obléknout, pokud máte uzavřené boty a kraťasy. V takovém případě si však dejte o to více záležet na tom, aby ponožky barevně ladily buď s botami, nebo vaším oblečením. V opačném případě budou ponožky přitahovat až nežádoucí pozornost. A čeho byste se rozhodně měli vyvarovat? Jednoznačně ponožek v sandálech a jiných otevřených botách. Právě tento módní prohřešek dělá Čechům velmi špatné jméno v zahraničí a nutno říci, že zcela po právu!

 

Sázíte na nenápadné, klasické ponožky, nebo se nebojíte barevných experimentů?

Napsal(a)  Katka Martinová

Katka Martinová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).