Domů / Novinky / Zahrádka je naše vizitka
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Zahrádka je naše vizitka

Zahrádka je naše vizitka - Afrodit.cz    Také milujete jaro stejně jako já? Příroda se probouzí po zimním spánku a všechno kvete. Je nejvyšší čas vypěstovat si nějaké bylinky a začít pracovat na zahrádce. Pro mě je to velký relax. Vždy se nemůžu dočkat, až se s námi paní zima konečně rozloučí. A že to někdy trvá! Pojďme se společně podívat na mou zahrádku. Miluji bylinky a květiny vůbec.

Pěstování bylinek je radost i zábava

Ze všeho nejvíce mě baví pěstování v truhlíku na balkóně. Jistě se mnou budete souhlasit, že není nad čerstvé bylinky. Ta jejich vůně a chuť, tomu se sušené nikdy nevyrovnají. Vybírám si takové, které nepotřebují mnoho péče a jsou odolnější. Můžete je mít doma i na balkóně,      nepotřebujete zahrádku.Navíc jejich pěstování je opravdu radost.

                                

 

Jak na to?

Rozhodnete-li se pro bylinky do truhlíku, pak vězte, že to zvládne každý začátečník. Stačí si pořídit vhodný truhlík. Doporučuji samozavlažovací. Je to praktické i pro případ, že jezdíte často mimo domov. Sazeničky budou mít stále potřebnou vláhu.
V truhlících se nejčastěji pěstují květiny. Nejoblíbenější jsou pestrobarevné muškáty a petunie. Vypěstovat si můžete i ovoce a zeleninu. I když vaše úroda nebude tak veliká, určitě vám udělají velkou radost domácí chutná rajčátka, papriky, jahůdky i borůvky.

                           

 

Které bylinky patří mezi nejoblíbenější?

Miluji bazalku, její typickou vůni a chuť. Bazalka je skvělé dochucovadlo, hodí se do polévek, salátů, omáček. Výborná je na těstoviny nebo s rajčátky a mozzarellou. To je skutečně velká dobrota. Další má favoritka je máta. V létě je skvělá do studeného a osvěžujícího nápoje. Opět jde o velmi silně aromatickou rostlinku, která má širokospektré využití.

Zahrádke je můj relax

Máme jen malou zahradu, na které si pěstuji pár okrasných kytiček a samozřejmě také ovoce a zeleninu. Moc mě to baví a je to můj způsob relaxace. Zvolila jsem druhy ovoce a zeleniny, které máme rádi, a zároveň nevyžaduje příliš mnoho péče. Na mé zahrádce tedy najdete maliny, angrešt, jahody, rajčata, pár okurek, cukety a papriky. Protože je počasí velmi nevyzpytatelné, pořídila jsem si fóliovník. Má skvělé izolační vlastnosti a nemusím se obávat mrazů.
Mezi mé oblíbené květiny patří tulipány, afrikány a macešky.

                                                                 


Doporučuji věnovat zahrádce čas i energii. Odměnou vám budou šťavnaté plody a barevný koberec z květin. A to rozhodně stojí za to!

 

Napsal(a)  Martina Richterová

Martina Richterová

Pracuji jako redaktorka.

Zajímám se o módu a módní doplňky.
Jsem maminkou čtyřletého chlapečka a žiji v Praze.
Mezi mé zájmy patří: četba, cestování a turistika.