Domů / Novinky / Zelený čaj pro krásnou pleť a bělejší zuby!
Výrobci
Doporučujeme
Odběr novinek

Zelený čaj pro krásnou pleť a bělejší zuby!

Zelený čaj pro krásnou pleť a bělejší zuby! - Afrodit.cz    Co má zelený čaj společného s cholesterolem? Mnoho! Zelený čaj totiž udržuje jeho hladinu na normální úrovni. Další důležitý účinek zeleného čaje spočívá v jeho schopnosti posilovat cévy. Již zmíněné katechiny pomáhají z buněk odstraňovat nebezpečné volné radikály, takže buňky zůstávají déle zdravé a hrozí menší riziko kardiovaskulárního onemocnění.

Zelený čaj má celou řadu zdraví prospěšných účinků. Které jsou ty nejdůležitější a proč by se šálek kvalitního zeleného čaje měl na všem stole objevit aspoň jednou denně?

Krásnější pleť

Základním pozitivem zeleného čaje jsou jeho pročišťující a detoxikační účinky. Díky tomu se náš organismus nejen detoxikuje zevnitř, ale odráží se to i na stavu pleti, která je tak jasnější i čistější.

Bělejší zuby

Látky obsažené v zeleném čaji, takzvané katechiny, jsou skvělým pomocníkem při prevenci vzniku zubního kazu. Zelený čaj rovněž zklidňuje podrážděné dásně. A ač se vám to zdá absurdní, fluor, který se v zeleném čaji vyskytuje, napomáhá udržovat přirozeně bílou barvu zubů.

Štíhlejší postava

I v boji s nadbytečnými kily má zelený čaj důležité slovo! Látky v něm obsažené totiž napomáhají správnému metabolismu tuků. Dochází k jejich intenzivnějšímu spalování, což je při hubnutí nedocenitelné.

Větší obranyschopnost

Opomenout nelze ani posilující účinky zeleného čaje, které jsou dílem vysokého obsahu antioxidantů. I proto nám zelený čaj pomáhá relaxovat, upravovat zažívání a celkově navozovat pocit rovnováhy a duševní pohody.

Lepší krevní obraz

 

 

Chystáte se začít pít zelený čaj? Potom začněte kvalitním čajem, který vás nezklame. Dobrou volbou jsou sypané zelené čaje, které nejsou o nic dražší, ale jejich příznivé účinky jsou mnohem větší. Jestliže moc nemusíte hořké nápoje, vsaďte na ochucený či aromatizovaný zelený čaj, který určitě zvládnete popíjet častěji. Také však mějte na paměti, že nic se nemá přehánět a 2 litry zeleného čaje denně už mohou představovat pro organismu zbytečnou zátěž.

Napsal(a)  Katka Martinová

Katka Martinová

Zajímám se o módu, cestování, vaření i zdravý životní styl.
A baví mě o tom všem psát. ;).